Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W Piątnicy będzie bezpieczniej

Główne zdjęcie
fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 64 Piątnica – Jeżewo z drogą powiatową Nr 371 Piątnica – Kalinowo w Piątnicy. Nakładem rzędu 1 mln 700 tys złotych zostanie wybudowane tu małe rondo. GDDKiA planuje, że inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 5 miesięcy. Skrzyżowanie z Piątnicy jest pierwszym z 25 skrzyżowań, które zostaną przebudowane w tym roku w ramach projektu, finansowanego przez Sektorowy Program Operacyjny Transport.

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA
Projekt realizowany w Piątnicy polega na przebudowie skrzyżowania drogi krajowej nr 64 Piątnica – Jeżewo z drogą powiatową nr 1934B Piątnica – Kalinowo. Przebudowa obejmuje adaptację eksploatowanych w tym rejonie dróg wraz z korektą przekroju poprzecznego i poszerzeniem jezdni, a w szczególności:
  • zmianie istniejącego trzywylotowego skrzyżowania na skrzyżowanie trzywlotowe typu małe rondo o średnicy wyspy środkowej 17 m i średnicy zewnętrznej 32 m bez sygnalizacji świetlnej,
  • wymianie nawierzchni bitumicznej wraz ze wzmocnieniem konstrukcji dróg,
  • modernizacji zatoki autobusowej,
  • budowie azyli dla pieszych, zatoki postojowej
  • wymianie nawierzchni ciągów pieszych,
  • modernizacji odwodnienia, wykonaniu oznakowania.
Przebudowa skrzyżowania wpłynie na usprawnienie przejazdu w obrębie Piątnicy, a także ułatwi przejazd tranzytowy przez miejscowość, przez co zwiększy dostępność do terenów turystycznych i rekreacyjnych oraz podniesie atrakcyjność inwestycyjną rejonu.

Krzyżujące się drogi stanowią ciągi tras turystycznych (ruch sezonowy – letni i weekendowy), prowadzących w kierunku atrakcyjnych obszarów przyrodniczych (Biebrzańskiego Parku Narodowego i Narwiańskiego Parku Narodowego w przypadku drogi numer 64; Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w przypadku drogi powiatowej 1934B).

Planowana inwestycja polega na przebudowie istniejącego skrzyżowania na małe rondo (o średnicy zewnętrznej 32 m) oraz przebudowę wlotów krzyżujących się dróg na długości 212 m w przypadku drogi krajowej nr 64 (łącznie na obydwu wlotach) oraz 113 m w odniesieniu do drogi powiatowej nr 1934B.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę