Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Janusz Mieczkowski z Łomży nowym kuratorem oświaty w woj. podlaskim

Główne zdjęcie
Janusz Mieczkowski - kurator oświaty

Rewolucji nie będzie, raczej kontynuacja - tak w skrócie można określić politykę edukacyjną nowego kuratora podlaskiej oświaty. Został nim Janusz Mieczkowski z Łomży. O to stanowisko starało się w ostatniej turze dwóch kandydatów. Konkurentem Mieczkowskiego był Jędrzej Łucyk, obecnie dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku, były wicekurator. Po przesłuchaniu kandydatów 9-osobowa komisja konkursowa zdecydowała, że najlepszym kuratorem oświaty w naszym województwie będzie właśnie Janusz Mieczkowski. Decyzję komisji zatwierdził już wojewoda podlaski Jan Dobrzyński.


Kurator, Janusz Mieczkowski zapowiada, że wielkich zmian w podlaskiej edukacji nie będzie. Raczej nastawia się na "racjonalną" kontynuację dotychczasowych kierunków. Nie planuje też większych zmian kadrowych w samym kuratorium. "Ci, którzy dobrze pracują - nieczego nie muszą się obawiać" - zapewnia nowy kurator. Janusz Mieczkowski ma 48 lat, żonę i dwójkę dzieci. Urząd obejmie mniej więcej za 3 tygodnie.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę