Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Rola Grupy Metinvest we wspieraniu obrony Ukrainy

Wielu nazywa tę wojnę “wojną dronów”. Podczas gdy wróg przeprowadza nocne ataki na miasta, obrońcy Ukrainy udowadniają skuteczność bezzałogowych statków powietrznych na polu bitwy. Grupa Metinvest Group się do zakupu bardzo potrzebnego sprzętu niemal od pierwszych dni inwazji. Dzięki temu, grupa stała się jednym z największych dostawców dronów dla armii wśród przedsiębiorstw prywatnych. Jednak nie to jest celem właściciela Metinvest Rinata Achmetowa. Według dyrektora generalnego Grupy, głównym celem jest dziś bycie kręgosłupem Ukrainy i zapewnienie krajowi szybkiego zwycięstwa.

Wsparcie sił zbrojnych Ukrainy

Grupa Metinvest w ramach inicjatywy “Stalowy Front” (Steel Front) rozpoczęła seryjną produkcję specjalnych konstrukcji, które działają jak pułapki  chroniące sprzęt wojskowy ukraińskiej armii przed atakami rosyjskich dronów.

Poprzez Stalowy Front,  zakupiono pojazdy, drony, stacje ładowania i inny sprzęt dla AFU, w tym ponad 1200 pojazdów, 47 268 zestawów pierwszej pomocy i opasek uciskowych, ponad 5000 UAV, 17 037 jednostek sprzętu specjalnego.

Środki ochrony osobistej są dostarczane członkom Sił Obronnych Ukrainy, ratownikom, pracownikom użyteczności publicznej i wolontariuszom pracującym w niebezpiecznych regionach. 

Ponadto, w ramach zmilitaryzowanej inicjatywy, firma rozpoczęła produkcję trałów przeciwminowych dla czołgów. Mimo iż firma poniosła ogromne straty podczas inwazji, dostosowała się ona do nowej rzeczywistości, stworzyła nowe łańcuchy eksportowe i przeniosła produkcję na szyny wojskowe, tworząc silny biznes obronny.

Inwestycje w obronność i bezpieczeństwo

Oprócz zakupu i dostarczania nowoczesnego sprzętu wojskowego z zagranicy, przedsiębiorstwa grupy na Ukrainie opanowały produkcję wyrobów stalowych na potrzeby armii - od płyt pancernych na amunicję po specjalne mobilne schrony. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://poland.us/strona,87,44500,0,metinvest-wydal-prawie-pol-miliarda-zlotych-na-wsparcie-ukrainy-w-ciagu-18-miesiecy-wojny.html.

Grupa inwestuje również w budowę Centrum Obrony Przeciwminowej: ponad 3000 saperów zostanie tam przeszkolonych do usuwania min. W ciągu zaledwie dwóch lat od inwazji, Rinat Achmetow przekazał ponad 7,6 mld UAH na pomoc wojskowym i cywilom ukraińskim.Materiał został przygotowany na podstawie publikacji https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/ukraina-dostanie-nowa-ochrone-przed-dronami,747874.html.

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę