Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Główne zdjęcie
Fot. um.lomza.pl

Rada Miejska udzieliła prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok. Za głosowało 16 radnych, a siedmioro było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Po długiej i w dużej części politycznej dyskusji Rada Miejska Łomży, głosami klubów PiS, Mariusza Chrzanowskiego i trójki radnych wybranych z listy Koalicji Obywatelskiej, udzieliła wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu.

Na koniec 2023 roku zadłużenie Miasta Łomży wyniosło 188.857.749,01 zł. i stanowiło około 38% dochodów ogółem. Skarbnik miasta Elżbieta Parzych deficyt ponad 6,8 mln zł w porównaniu z planowanym ok. 30 milionowym uznała sukces. „Wymagało to oszczędnego wydawania środków”-  mówiła. Udział w dochodach własnych z racji zmniejszenia wpływów z PIT zmalał o ponad 17 mln zł. Na dobry wynik na koniec roku wpływ miały zaliczki, które jeszcze w 2023 roku wpłynęły do miasta na zadania, których realizację przewidziano w 2024 roku.

Prezydent Mariusz Chrzanowski w swoim wystąpieniu przywołał kilka inwestycji zrealizowanych w 2023 roku. Mianem historycznej określił oficjalne otwarcie Starego Rynku i zmianę jego charakteru z handlowego na bardziej kulturalny i społeczny. Przypomniał, że w ubr. nie podnoszono podatków. 

Sporo czasu zajęło radnym i prezydentom dyskusja i przerzucanie się uszczypliwościami, przedsiębiorczością, czy radą edukacji.

Głosowanie na sesji absolutoryjnej to także polityka, która pokazuje większość rządzącą w samorządzie. Dlatego, jak stwierdził jeden radnych, czasem było dużo słów, a mało konkretów.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę