Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Zmienny tydzień w pogodzie

Główne zdjęcie
Pustułka w ogródku w Łomży

O huśtawce pogodowej w nadchodzącym tygodniu pisze IMGW w swojej prognozie. Ciepłe, wręcz upalne dni mają przeplatać się z dużo chłodniejszą, deszczową i burzową aurą. Niestety takie warunki sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych zjawisk, stąd w rozpoczynającym się tygodniu możliwe ostrzeżenia przed burzami, silnym wiatrem i opadami.

W poniedziałek w rejonie Łomży słonecznie, ale z upływem dnia od zachodu  zaczną napływać chmury. Będzie ciepło, około 26°C w naszym regionie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

We wtorek słońce przeplatać się będzie z chmurami, z których od czasu do czasu może coś popadać. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą około 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W środę strefa burz obejmie zwłaszcza wschodnią połowię kraju. W całej Polsce dość pochmurno, ale z przejaśnieniami. Miejscami będzie padać przelotny deszcz. Gwałtowne burze z ulewami, gradem i porywistym wiatrem prognozowane są na wschodzie Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia w Łomży powinna przekroczyć 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni, w czasie burz porywisty do 70km/h.

W czwartek pogoda się poprawi. Będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna w regionie 22°C.  Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

W piątek od zachodu napływać będzie ciepłe powietrze, a na niebie dominować będzie słońce. W regionie temperatura maksymalna wyniesie około 25°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

Początek wakacji ze zmianą pogody. W sobotę przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju wystąpią przelotne deszcze i burze. Znów się ochłodzi. W najcieplejszym momencie dnia w Łomży prognozowane jest 21-24°C. W niedzielę kontynuacja chłodniejszej aury. Opady wystąpią tylko miejscami, a na niebie słońce przeplatać się będzie z chmurami. Temperatura maksymalna do 25°C.

 

 

źródło: IMGW-PIB, windy.com


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę