Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Podwyżki w obiektach MOSiR-u

Główne zdjęcie
Wejście do Parku Wodnego Łomża

O 20 proc., a nawet 100 proc. od nowego miesiąca wzrastają ceny za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. Nowością są Specjalne Wieczory Saunowe z udziałem saunamistrza.

Osoby korzystające z miejskich obiektów zarządzanych przez MOSiR muszą przygotować się na dość znaczną podwyżkę. Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenia, w wyniku których od lipca będzie drożej średnio o ponad 20 proc., choć niektóre pozycje wzrastają o 100 proc. a nawet 300 proc.  

Ceny w miejskiej pływalni przy ul. Niemcewicza wzrastają o 20-25 proc. Bilet ulgowy w środku tygodnia wzrasta z 11 zł do 14 zł, a w weekend do 15 zł. Bilet godzinny normalny w środku tygodnia wzrasta z 14 zł do 17 zł, a w weekendy do 20 zł. Godzinny bilet rodzinny, niezależnie od dnia będzie kosztował 34 zł. 

Posiadacze łomżyńskiej karty mieszkańca za godzinę w środku tygodnia na pływalni zapłacą ulgowy 11,2 zł, a normalny 13,6 zł. W weekend ulgowy dla posiadacza karty wyniesie 12 zł, a normalny 16 zł. O 50 proc. drożej będą mieli honorowi krwiodawcy, którym cena za 120 minut wzrasta z 4 do 6 zł. 

W górę idą także ceny w Parku Wodnym przy ul. ks. Kard. Wyszyńskiego. Cena godzinnego biletu ulgowego w ciągu tygodnia wzrasta z 12 zł do 15zł, czyli 25 proc. Taki sam bilet, ale w weekend od lipca będzie kosztował 18 zł, tj. drożej o 20 proc.

Godzinny bilet normalny od poniedziałku do piątku będzie droższy o 23,5 proc i wyniesie 21 zł. W soboty, niedzielę i święta cena wyniesie 23 zł (drożej o 21 proc.).

Skala podwyżek pozostałych usług waha się około dwudziestu kilku procent. Posiadacze karty mieszkańca za godzinny bilet ulgowy w środku tygodnia zapłacą 12 zł, a w weekend 14,40 zł. Normalny bilet z kartą w środku tygodnia będzie kosztował 16,80zł, a w weekend 18,40 zł.  

Niższe ceny za korzystanie z obiektów zapłacą także posiadacze pakietów seniorskich. 

Znacząca podwyżka czeka korzystających w Parku Wodnym ze strefy spa. Do tej pory 10-minutowy pobyt kosztował 1 zł, a od lipca będzie to już 4 zł (+300%).

W cenniku pojawiła się także nowa usługa: Specjalne Wieczory Saunowe z udziałem saunamistrza. Za 100 zł od osoby uczestników czeka dwugodzinny specjalny seans z miłymi akcentami. Dopytywana o szczegóły przedstawicielka MOSiR-u wyjaśnia, że seanse będą odbywać się w strefie spa z oddzielnym wejściem. Jednorazowo może wziąć w tym udział maksymalnie 13 osób.

Kule z kruszonego lodu skraplane są różnymi olejkami eterycznymi, następnie kładzione na schłodzone kamienie, polewane wodą i rozbijane. Pojawia się aromatyczna para i do pracy wkraczają saunmistrzowie, którzy powoli rozprowadzają ją po saunie. Jednorazowy seans trwa około 15 minut, po czym pojawiają się przerwy i inne atrakcje np. piling, woda z cytryną lub pomarańczą, sok pomarańczowy i przekąski. Oczywiście do dyspozycji pozostają tężnia solarna i zimna woda, a z głośników będzie sączyła się muzyka. W ciągu 120 minut takich seansów jest kilka. 

 

Wyższe ceny zapłacą także korzystający z portu rzecznego nad Narwią. Podwyżki szczególnie dotkną osoby cumujące łodzie w porcie, ponieważ od lipca ceny wzrastają o 100 proc. Cumowało łodzi wędkarskiej kosztowało 150 zł, a będzie 300 zł. Cumowanie łodzi turystycznej przez sezon zamiast 1200 zł będzie kosztowało 2400 zł. O ponad 30 proc. drożeje roczna oplata rezydencka.

Nowe ceny mają obowiązywać od 1 lipca 2024 roku. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę