Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Kierowca myślał, że jest trzeźwy

Dwóch pijanych kierowców jazdę skończyło w rękach policjantów. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Drugi z kolei po wieczornym piciu, rano czuł się dobrze, ale i tak wylądował autem w rowie na dachu. Winą za kierowanie chciał obciążyć siostrę.

Mimo zaostrzenia przepisów i ściganiu kierowców na dwóch gazach, wielu z nich podejmuje ryzyko kierowania w stanie nietrzeźwości. O dwóch takich zdarzeniach informują dziś policjanci.

Rekordzistą okazał się kierowca motorowera, którego w czwartek zatrzymali w Przytułach policjanci z Jedwabnego. Rutynowa kontrola jednoślada ujawniła, że 57-letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, jego pojazd odholowano na parking strzeżony.

Drugi pijany kierowca dachował, ale jako kierującą wskazywał siostrę. W obliczu odpowiedzialności karnej, siostra wskazała 20-latka. 

Przed godziną 7 dziś (piątek) policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Kownatach samochód dachował, dymi się, a mężczyzna, który z niego wyszedł, uciekł z miejsca zdarzenia. Patrol, który udał się na miejsce przy samochodzie zastał kobietę oraz dwóch mężczyzn.

Świadkowie wskazywali jako kierowcę jednego z mężczyzn. Ten jednak zaprzeczał by on prowadził auto. Kierowcą miała być jego siostra. Jak czytamy w komunikacie „Po krótkiej rozmowie z policjantem i uprzedzeniu o konsekwencjach zaistniałej sytuacji kobieta przyznała, że to jej 20-letni brat kierował audi”. 

Z relacji mundurowych wynika, że „mężczyzna po dachowaniu zadzwonił po nią i poprosił, aby przyjechała na miejsce i wzięła winę na siebie”. Badanie alkomatem u młodego kierowcy wykazało  ponad promil alkoholu w organizmie. W końcu przyznał się, że to on kierował audi i spowodował kolizję. Policjantom tłumaczył, że „wczoraj wieczorem wypił trochę za dużo alkoholu, ale dziś rano czuł się dobrze i myślał, że jest już trzeźwy”.
Samochód przekazano będącej na miejscu siostrze, a mężczyzna został zabrany na dalsze czynności do komendy policji. 

Obaj mężczyźni, za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat.

źróło: KMP Łomża

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę