Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

W Wiźnie już tymczasowym mostem

W Wiźnie GDDKiA przekierowała ruch samochodowy na most tymczasowy. Stara przeprawa jest zamknięta i będzie rozebrana, a na jej miejscu powstanie zupełnie nowy most.

W Wiźnie na DK64 uruchomiono dziś, 13 czerwca, tymczasową przeprawę na rzece Narew. Wprowadzono także nową organizację ruchu, w tym ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Sam objazd ma ponad 400 m, z czego 113,15 m stanowi składany most kratowy o szerokości 9,3 m. Wzdłuż drogi objazdowej jest poprowadzony chodnik o szerokości 1,5 m. Objazd będzie funkcjonował do końca 2025 roku, czyli do oddania do użytku nowego mostu. 

Po rozebraniu dotychczasowej przeprawy z początku lat sześćdziesiątych, siedmioprzęsłowego mostu o długości nieco ponad 182 m, powstanie przeprawa o podobnej długości (184,5 m), pięciu przęsłach i dużo większej szerokości 14,7 m (teraz 10 m).

Jezdnia na nowym moście będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, o szerokości 3,5 m. Po prawej powstanie chodnik o szerokości 1,5 m, natomiast po lewej stronie ciąg pieszo–rowerowy o szerokości 2,5 m. Most przeniesie największe wymagane obecnie obciążenie - 11,5 t/oś i dzięki swojej wysokości będzie pełnił funkcję przejścia dla zwierząt.

Umowa na realizację zadania, finansowanego z budżetu państwa, opiewa na 46,35 mln złotych. Wykonawcą jest firma Strabag. Nowy most ma być gotowy pod koniec 2025 r.

źródło: GDDKiA

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę