Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Jak znaleźć dobrego najemcę?

Wielu właścicieli mieszkań, chcąc dorobić do budżetu wynajmuje swoje lokale. Jak wiadomo znalezienie dobrego najemcy wcale nie jest łatwe, tym bardziej że prawo jest tak skonstruowane, że bardziej chroni osobę, która nie płaci za mieszkanie niż właściciela. Dziś podpowiemy Wam, jak znaleźć uczciwego najemcę mieszkania.

O czym pamiętać wybierając najemcę mieszkania?

Trzeba wiedzieć, że wielu najemców wykorzystuje istniejące prawo i nie płaci czynszu ani odstępnego. Niestety eksmisja takich osób jest bardzo trudna, a gdy w rodzinie są dzieci, to zasadniczo niemożliwa. Warto więc zapobiegać sytuacjom, gdy nieuczciwy najemca będzie generował długi i wybrać takiego, który będzie w pełni wypłacalny. Warto zatrudnić firmę, która zajmuje się pomocą w znalezieniu najemców. Doskonale sprawdzi się Flatte. Zespół specjalistów zweryfikuje najemcę, sprawdzając jego historię transakcji oraz wypłacalność. Następnie może pomóc Ci przygotować ogłoszenie. Dotyczy to zarówno przygotowania samej treści, jak i fotografii. W ten sposób dotrzesz do zdecydowanie szerszego grona odbiorców, a to pozwoli Ci uzyskać wyższą cenę odstępnego. Możesz także skorzystać ze specjalnej aplikacji. Możesz w niej śledzić przychody z tytułu najmu, ale też przeglądać informacje dotyczące mieszkania. Należy jeszcze pamiętać, że tak proste rozwiązania znacząco obniżają twoje ryzyko. Zarządzanie najmem może odbywać się właśnie przez dedykowaną aplikację. Zatem jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą, to skontaktuj się z przedstawicielami firmy i zapoznaj się z ofertą usług dodatkowych. 

Jak przygotować dobre ogłoszenie?

Przygotowanie dobrego ogłoszenia jest niewątpliwie bardzo ważne. Rynek nieruchomości ciągle się rozwija i rzeczywiście oferta mieszkaniowa jest duża. Chcąc jednak zarobić na wynajmie, trzeba dotrzeć do osób wypłacalnych. Ważne jest także przygotowanie mieszkania pod wynajem. Ogłoszenie powinno być tak skonstruowane, by było ciekawe, a jednocześnie odbiorca znalazł w nim wszystkie informacje, które go interesują. Ponadto od razu należy umieścić wiadomości dotyczące stanu technicznego. Zdjęcia powinny być realistyczne. Musimy jeszcze wspomnieć o ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, iż konieczne jest podpisanie umowy, np. najmu okazjonalnego. Oczywiście możecie także podpisać standardową umowę, przy czym powinna znaleźć się w niej informacja o adresie, pod który lokator wyprowadzi się w razie wypowiedzenia umowy.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę