Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Potrzebne pismo

W związku z zakazem ruchu na części remontowanej drogi do Mężenina, rolnicy mają problem z dojazdem do pól. Czy dostanę mandat jak pojadę do swojego pola - pyta jeden z nich?

Droga wojewódzka 679 prowadząca od Łomży do Mężenina i dalej do S8 jest remontowana. W związku z przebudową przepustu obok Podgórza, na odcinku około 5 km wprowadzono zakaz ruchu. Na tym odcinku poruszac się moga tylko pojazdy budowy. Pozostali musza jechać objazdem.

Wprowadzona organizacja ruchu sprawia spory problem rolnikom, którzy na tym odcinku mają swoje pola. Jak się okazuje, do części z nich nie ma innego dojazdu jak tylko od tej drogi. Tabliczka zezwalająca pojazdom budowy na swobodny dojazd nie obejmuje rolników. Ci boja sie korzystać z uwago na grożący im mandat. Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski pytany o zakaz ruchu tłumaczy, że taką organizację ruchu zastosował wykonawca. Przyznał, że jeśli do PZDW wpłynie pismo o potrzebie wyłączenia pojazdów rolniczych z tego zakazu, to w przeciągu kilku dni taka tabliczka zostanie umieszczona. 

W związku z wyłączeniem z ruchu drogi 679, od skrzyżowania z drogą na Zambrów do wyjazdu z Pniewa, wytyczono objazd przez Siemień Nadrzeczny i Pniewo. Korzystający z objazdu widza inne  zagrożenie. Jeden z użytkowników poinformował redakcję, że stosunkowo wąska droga miejscami ma duże zakrzaczenia, które utrudniają kierowcom poruszanie się. 

Pełniąca obowiązki dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Beata Sierzputowaska wyjaśnia, że pracownicy jednostki już zrobili rekonesans i od poniedziałku zacznie się wycinka gałęzi utrudniających korzystanie z objazdu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę