Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

„Jedziesz na Campus”

Główne zdjęcie
Paulina Kinigsman, Alicja Łepkowska - Gołaś, Marlena Siok

„To festiwal dla osób młodych, kreatywnych i dojrzałych do tego, by rozmawiać o przyszłości naszej Polski” - mówiła o festiwalu społecznym Campus Polska Przyszłości posłanka Alicja Łepkowska – Gołaś.

We wtorkowy poranek dwie pierwsze osoby z Łomży usłyszały „jedziesz na Campus” i z rąk posłanki Alicji Łepkowskiej  - Gołaś otrzymały symboliczne bilety. Projekt Campus Polska Przyszłości zapoczątkował Rafał Trzaskowski, w którego zamiarze „ma być przestrzenią dialogu i współpracy dla wszystkich ludzi dobrej woli”. Spotykają się tam ludzie młodzi by ze sobą rozmawiać, by rozmawiać ze starszymi, ponieważ goszczą tam także osoby znane i uznane. 

W 2023 Campusie wzięło udział 1300 osób w wieku 18-35 lat, a prelegentów i prelegentek było około 500. 

Campus Polska Przyszłości 2024 odbędzie się 23-29 sierpnia w Olsztynie. 

- 7 dni, podczas których będziemy mogli rozmawiać o tym jak widzimy naszą przyszłość, jak widzimy przyszłość młodych - mówiła posłanka, która także uczestniczyła w tym projekcie.  - Rekrutowaliśmy osoby, które wykazywały się największymi umiejętnościami, możliwościami w typowo miękkich kompetencjach służących rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego – wyjaśniała.

Z Łomży na ten społeczny festiwal pojechać ma kilka osób, poniżej 10 – jak precyzowała Alicja Łepkowka - Gołaś. Że tak wiele osób bedzie uczestniczyło w Campusie Polska Przyszłości „to dobrze dla tego miasta, bo to świadczy o tym, że mamy zaangażowanych ludzi” - dodawała posłanka.  

Pierwsze dwie uczestniczki Marlena Siok i Paulina Kinigsman otrzymały dziś symboliczne bilety. Dziękując za wybór Marlena Siok cieszyła się, że przed nią „kilka bardzo intensywnych dni rozmów o tym co najważniejsze ... przed czym stoją młode pokolenia”. Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Kobiet proces rekrutacji zaczęła od wypełnienia formularza na stronie internetowej inicjatywy. Następnie każdy z aplikantów musiał wypełnić ankietę, w której dzielił się swoim doświadczeniem i dorobkiem w działalności społecznej. 

- Mam nadzieję, że to co wyniesiemy z Campusu, przysłuży się także do budowania lokalnej wspólnoty tutaj w Łomży – mówiła Marlena Siok.

Wyróżniona czuła się także druga uczestniczka Campusu z Łomży Paulina Kinigsman, która widzi w tym „mega wyzwanie i szansę”, a spotkanie potraktuje jako inwestycję w swój rozwój zawodowy.

- Jestem z sektora NGO-sów i wiem jak bardzo ważne są kompetencje miękkie, zwłaszcza kiedy pracujemy z ludźmi – dodawała.

Campus Polska Przyszłości 2024 ma być zbudowany na pięciu filarach / dziedzinach: bezpieczny świat, kompetencje przyszłości, różnorodne społeczeństwo , komfort życia oraz gospodarka i technologie. Alicja Łepkowska – Gołaś przypomina, że w dotychczasowych trzech edycjach Campus gościł wielu znamienitych gości m.in. Marka Brzezińskiego (ambasadora USA w Polsce), Witalija Kliczkę (mera Kijowa) , Jerzego Buzka, Olgę Tokarczuk i wielu innych .


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę