Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Rowerowa pielgrzymka do Krynicy Morskiej

Dziś, 11 czerwca 2024 roku, z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży wyruszyła kolejna, siedemnasta już pielgrzymka rowerowa. Tegoroczna trasa wiedzie ku Krynicy Morskiej – miastu położonemu na Mierzei Wiślanej. Pielgrzymkę rozpoczęła grupa siedemnastu mężczyzn, ale w trakcie jej trwania kilku jeszcze ma dołączyć.

We wstępie do książeczki pielgrzyma, którą otrzymał każdy uczestnik wyprawy, ksiądz kanonik Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego, napisał: Pielgrzymując ku Krynicy Morskiej, gdzie funkcjonuje kościół prowadzony przez ojców kapucynów, tak bliskich naszemu miastu, i wspominając ubiegłoroczną wyprawę do stóp Giewontu, pragniemy wyrazić Panu Bogu wdzięczność za dar wolnej Ojczyzny rozciągającej się od Tatr po Bałtyk oraz modlitwą wypraszać pomyślność i jedność naszej parafialnej wspólnoty i całego Narodu.

Program przewiduje pięć etapów, z czego jeden – wiodący przez Zalew Wiślany – zostanie pokonany statkiem. Odcinki rowerowe będą mierzyły do 100. km dziennie.

Pierwszy etap, od 2021 roku, już tradycyjnie wiedzie przez cmentarz, gdzie spoczywa jeden z rowerowych pielgrzymów, śp. Krzysztof Kotlewski. Samochód jego firmy, dzięki życzliwości kontynuujących jej działalność synów, nadal towarzyszy pielgrzymom na trasie (także w tym roku). Dziś, przyjeżdżając przez Nowogród, Myszyniec, Rozogi i Świętajno, pielgrzymi dotrą do Piasutna. Jutro ruszą do Dobrego Miasta, następnie do Fromborka, Tolkmicka, by w piątek, 14 czerwca dotrzeć do celu.

Życzymy owocnego pielgrzymowania i szczęśliwego powrotu.

Tadeusz Babiel

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę