Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pijany rowerzysta odpowie za kolizję, a pijanemu kierowcy skonfiskują auto

Po alkoholu ludziom puszczają hamulce, w przenośni i dosłownie. Wczoraj pijany rowerzysta wjechał w bok mercedesa. Inny nietrzeźwy w niedzielę mimo zakazu wybrał się na przejażdżkę i trafił na policjantów.

Każdego dnia od 14 marca policjanci zabierają pijanym kierowcom 21 samochodów – donosi moto.pl. Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Interi mówił, że tylko między 14 marca a 5 maja na poczet ewentualnych wyroków policjanci zabezpieczyli już 1078 samochodów.

W niedzielę przed południem, policjanci z ruchu drogowego na ul. Zjazd w Łomży zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta, który przekroczył dopuszczalną  prędkość o 24 kilometry na godzinę. Okazało się, że 48-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mało tego, za jazdę pod wpływem alkoholu w 2022 roku do maja 2025 roku miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Auto trafiło na parking strzeżony i sąd zdecyduje co dalej z samochodem. Za przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu i niestosowanie sądowego zakazu oraz wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości 48-latek odpowie przed sądem.

W poniedziałek tuż przed 16, łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty na Alei Piłsudskiego. Na miejscu okazało się, że cyklista wjechał na przejście dla pieszych, gdzie nie było drogi dla rowerów i uderzył w bok prawidłowo jadącego mercedesa.  45-latek miał blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie przyznawał się do wjechania na przejście, to potwierdzili świadkowie kolizji. Meżczyzna odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości, za co  grozi kara ograniczenia wolności, aresztu bądź grzywny nie niższej niż 2500 złotych. 

Policja podaje, że w niedzielę w Zaruziu za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym  powyżej 50 km/h prawa jazdy straciło dwóch kierowców. 19-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jechał seatem 103 kilometrów na godzinę. Poza utratą prawa jazdy otrzymał  mandat o wartości 1500 złotych. Chwilę później dodgem 38-latek  jechał o 58 kilometrów na godzinę za szybko. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotowy mandat.

 

źródło: KMP Łomża


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę