Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Policjant z Łomży w finale krajowym Ruchu Drogowego

Główne zdjęcie
Sierżant sztabowy Kamil Serwatko

Sierżant sztabowy Kamil Serwatko z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz sierżant sztabowy Arkadiusz Orłowski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku będą reprezentować nasze województwo w finale konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

W wojewódzkim finale XXXIV edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” wzięło udział 15 funkcjonariuszy z terenu województwa podlaskiego. Walczący o tytuł najlepszego policjanta podlaskiej drogówki zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w czterech konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci prezentowali umiejętności kierowania ruchem na jednym z największych białostockich skrzyżowań. Równolegle funkcjonariusze rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem po wyznaczonym torze.

Zgodnie z klasyfikacją końcową wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – sierż. szt. Arkadiusz Orłowski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku

II miejsce – sierż. szt. Kamil Serwatko z Komendy Miejskiej Policji w Łomży

III miejsce – asp. Marek Iwaniuk z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim

Uroczyste podsumowanie tegorocznego konkursu, odbyło się w poniedziałek  w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Krzysztof Woźniewski pogratulowali wszystkim zawodnikom, a zwycięzcom I oraz II miejsca życzyli również wygranej w finale ogólnokrajowym, który w tym roku odbędzie się w Poznaniu, już w czerwcu.

Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego województwa podlaskiego, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku, Zarząd Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Białymstoku, Automobilklub Podlaski oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego SEPERD. 

 

źródło KWP w Białymstoku

Foto: Sierżant sztabowy Kamil Serwatko
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę