Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nowy komendant miejski PSP na Powiatowy Dzień Strażaka, który świętowano w Nowogrodzie

Główne zdjęcie
Brygadier Arkadiusz Obrycki Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży

Brygadier Arkadiusz Obrycki został Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Nominację z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Kondrata odebrał w Nowogrodzie, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

W piątek 17 maja w Nowogrodzie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, podczas której biskup łomżyński Janusz Stepnowski dziękował strażakom za to, że spieszą na ratunek drugiemu człowiekowi. Po wspólnej modlitwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Rynek, gdzie pod budynkiem biblioteki kontynuowano obchody. 

Tu ogłoszono objecie przez brygadiera Arkadiusza Obryckiego stanowiska Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży

- Powołanie na stanowisko komendanta miejskiego jest dla mnie największym wyróżnieniem w czasie mojej 26-letniej służby – mówił brygadier Obrycki. - Dołożę wszelkich starań, aby powierzone mi zadanie realizować w stopniu zadowalającym, by przynosiły miarodajne korzyści dla bezpieczeństwa mieszkańców, miasta i gmin w powiecie łomżyńskim.

Deklarował otwartość na dialog z pracownikami i funkcjonariuszami komendy oraz innymi podmiotami. Dziękował strażakom za męstwo, ofiarność, profesjonalizm i rzetelność podczas akcji ratowniczych. 

- Postaram się być komendantem, który mądrze i dobrze zarządza. Ufam, że osiągnę to ponieważ otaczają mnie wyszkoleni i kompetentni pracownicy, których prawem jest być właściwie i dobrze zarządzanym – mówił nowy komendant miejski, który od końca listopada 2022 roku pełnił funkcję zastepcy.

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusz Kondrat życzył podejmowania decyzji w sposób jasny i transparentny, by były trafne i ukierunkowane na pożytek obywateli. Życzył strażakom by mogli liczyć na swego komendanta. Przypomniał, że zawód strażaka jest najbardziej szanowanym i docenianym społecznie. „To wasza zasługa” – stwierdził zwracając się do strażaków z JRG i OSP.  

Gratulacje, słowa uznania i życzenia płynęły od przybyłych dość licznie gości. Senator Marek Komorowski, wiceprezes Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Staży Pożarnych RP mówił, że bez służby strażaków trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie każdej gminy, miejscowości, powiatu i kraju. Życzył służby z satysfakcją i w dobrych warunkach. 

„Od funkcjonowania straży pożarnych zależy nasze cywilne bezpieczeństwo” - podkreślał z kolei Jacek Piorunek, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Życzył by w jednostce nowy komendant miał samych przyjaciół i prowadził ją z dyscypliną i ogromnym zaangażowaniem. Dodawał, że w obliczu zagrożenia musimy jak najlepiej wyposażać strażaków i szkolić ich. 

- Wasze dni to wieczna gotowość – mówiła w imieniu samorządowców powiatu łomżyńskiego wicestarosta Anna Gawrych. - Z ogromną dumą noście ten mundur, bo za nim idzie nasze poczucie bezpieczeństwa, nasze przywiązanie i świadomość, że jesteście męscy, odważni, gotowi do poświęceń, bezkompromisowi. 

Butlę gaśniczą ze zdrową zawartością nowemu komendantowi przekazał Grzegorz Palka, gospodarz miejsca i druh OSP w Nowogrodzie. By nie było wątpliwości i domysłów, otworzył ją, a w środku znajdował się kurpiowski miód.

Święto strażackie dla wielu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych wiąże się z odznaczeniami, nagrodami i awansami. 

Na stopień młodszego brygadiera awansował Radosław Koszykowski, a na starszego kapitana Kamil Cieślikiewicz i Paweł Kopczewski.

Złotą Odznakę Honorową Podlaski Krzyż Floriański otrzymał  druh Bronisław Zwierciadłowski, a brązową druh Zbigniew Kuczyński. 

Odznakę Strażak Wzorowy odebrali druhowie: Krystian Grzymała, Andrzej Chojnowski, Grzegorz Andrzej Palka, Karol Babiel i Dawid Rogiński. 

Awansów i wyróżnień było znacznie więcej, wszystkim gratulujemy. 

 

Mimo, że akt powołania odbierał Miejski Komendant PSP, nikogo z władz Miasta Łomży nie było na uroczystościach. 

 

Foto: Brygadier Arkadiusz Obrycki Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę