Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

piątek 23.04.2004

Gazeta Współczesna - Za jeden procent Gazeta Współczesna - Kurczakom mówią „nie!” Gazeta Współczesna - Najlepszy fachowiec Gazeta Wyborcza - Młodzież Wszechpolska sprzedaje polskie flagi

Gazeta Współczesna - Za jeden procent
Łomża. Grupa radnych z klubu Chrześcijańskie Forum Samorządowe zgłosiła projekt uchwały w sprawie sprzedaży przez miasto spółdzielniom mieszkaniowym nieruchomości, posiadanych przez spółdzielnie w użytkowaniu wieczystym. Radni proponują sprzedaż za symboliczną złotówkę. Przeciwny projektowi jest prezydent Łomży.
Wnioskodawcy na czele z przewodniczącym klubu, Janem Bajno uważają, że należy zastosować przy sprzedaży wysoką, bo 99-procentową bonifikatę. Uwłaszczenie spółdzielni, w ich przekonaniu, przyczyniłoby się do uregulowania spraw własności mieszkań z pożytkiem dla tysięcy mieszkańców miasta, noszących się z zamiarem nabycia najmowanego lokalu na własność wraz z gruntem.
Inicjatywę popierają władze największych łomżyńskich spółdzielni mieszkaniowych.
– Nasza spółdzielnia już w ubiegłym roku zgłaszała taką propozycję panu prezydentowi. Wniosek ponowiliśmy w tym roku – mówi Jerzy Brodziuk, wiceprezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która posiada w wieczystym użytkowaniu ponad 70 ha terenów miejskich.
więcej: Gazeta Współczesna - Za jeden procent

Gazeta Współczesna - Kurczakom mówią „nie!”
Grądy Woniecko. Agencja Nieruchomości Rolnych chce zagospodarować nieużywane i niszczejące budynki byłego PGR-u. Mieszkańcy sądzą, że interes ekonomiczny przeważy nad jakością życia w sąsiedztwie hodowli zwierząt, prowadzonej na ogromnym obszarze.
Agencja Nieruchomości Rolnych w Olsztynie oddział w Suwałkach wystawiła na sprzedaż budynki zakładu hodowlanego byłego PGR, gdzie przez lata trzymano bydło. W najlepszym czasie w dziewięciu oborach hodowano 5 tys. sztuk cieląt, krów i opasów. Teraz pojawił się przedsiębiorca, zainteresowany utworzeniem w tym miejscu fermy kurzej. Na wieść o tym mieszkańcy wystosowali ostry protest.
Jeden kurnik wystarczy
Budynki, przeznaczone na sprzedaż, znajdują się w odległości 50 m od osiedla. Odgrodzone są pasem krzewów i ciągiem komórek i garaży przy osiedlowej uliczce. Dziewięć obór ludzie widzą codziennie z okien swoich mieszkań.
– Jak za PGR-u hodowali tu bydło, ciężko było wytrzymać – wspominają mieszkańcy. – W całej okolicy unosił się fetor. Ale odór kurzy będzie po prostu zabójczy.
Jeden kurnik już w Grądach jest. W byłej oborze rolnik spod Białegostoku hoduje kury.
– W całych Grądach śmierdzi – mówią mieszkańcy. – Jak tylko mgła opada, zaraz zalatuje. Za blisko jest też oczyszczalnia ścieków. I stamtąd też śmierdzi.
więcej: Gazeta Współczesna - Kurczakom mówią „nie!”

Gazeta Współczesna - Najlepszy fachowiec
Kolno. – Miałam na uwadze dobro placówki – podaje motywy decyzji Danuta Sutkowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która zatrudniła męża na etacie. – W oświacie to powszechna praktyka, a ja nie będę ingerował w sprawy kadrowe placówki oświatowej – odbija piłeczkę Stanisław Wiszowaty, starosta kolneński.
W poradni pracuje ośmiu specjalistów. Artur Sutkowski został zatrudniony na pełen etat w sierpniu ub. roku. Poza poradnią pracuje w SP nr 2 w Kolnie, kolneńskim przedszkolu i SP w Porytem. Zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi.
– Szukałam pracownika, wpłynęły dwie oferty, przy czym jedna osoba nie posiadała wykształcenia, a druga nie stawiła się na spotkanie – tłumaczy Danuta Sutkowska. – Mąż ma odpowiednie kwalifikacje, więc został zatrudniony, nie uważam, że zrobiłam coś złego.
Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu męża dyrektor konsultowała się z prawnikiem. Usłyszała, że z formalnego punktu widzenia wszystko jest w porządku. Podobne stanowisko zajmuje starostwo.
więcej: Gazeta Współczesna - Najlepszy fachowiec

Gazeta Wyborcza - Młodzież Wszechpolska sprzedaje polskie flagi
Zostawmy flagi unijne na urzędach. Na każdym polskim domu powinna być polska flaga - przekonują działacze Młodzieży Wszechpolskiej, młodzieżówki LPR-u
"Polska flaga w polskim domu" to najnowsza akcja Wszechpolaków, związana rzekomo z nadchodzącym 3 maja, faktycznie jednak - z 1 maja, dniem wejścia Polski do UE.
- Fakt, wstąpiliśmy do Unii, ale teraz trzeba pokazać, że pewna odrębność jest zachowana - ogłosił na konferencji prasowej Maciej Tomczyk, szef białostockiego oddziału MW.
Dlatego organizacja zabrała się za sprzedaż flag. Za jedyne 8 zł można będzie nabyć biało-czerwony prostokąt o wymiarach 90 na 150 cm, wykonany, jak zapewniają Wszechpolacy, z wyjątkowo porządnego materiału. Miejsce kolportażu: przed kościołami. (...) Akcja jest ogólnopolska. Oprócz Białegostoku flagi będą do kupienia w Łomży, Kolnie, Grajewie, Zambrowie i Jedwabnem.
więcej: Gazeta Wyborcza - Młodzież Wszechpolska sprzedaje polskie flagi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę