Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Weekend ciepły z burzami

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W weekend w Polsce pojawią się przelotne opady deszczu i burze. Jedynie w piątek na przeważającym obszarze kraju będzie jeszcze słonecznie. Od soboty opady deszczu już prawie wszędzie. Przeszkadzać nam może porywisty wiatr. Noce będą coraz cieplejsze.

W piątek wschodnia i północno-wschodnia Polska pozostaje na skraju wyżu z centrami nad Bałtykiem i Ukrainą. Pozostały obszar kraju jest w zasięgu niżu z ośrodkami nad Zatoką Biskajską i Niemcami. Pozostajemy w powietrzu polarnym kontynentalnym, jedynie nad południowy zachód napływa wilgotniejsze powietrze polarne morskie. To oznacza  w naszym regionie bezchmurne lub prawie bezchmurne niebo. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie  około 20-22°C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-wschodni i wschodni. 

W sobotę nasz region pozostanie jeszcze pod wpływem odchodzącego wyżu. Dla Łomży i ziemi łomżyńskiej oznacza to zachmurzenie małe lub umiarkowane, popołudniu na północnym wschodzie miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz oraz słabe burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W trakcie burz możliwe porywy do 65 km/h. 

W niedzielę Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Z południa i południowego zachodu będzie napływać ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 60 km/h. 

 

 

źródło: IMGW-PIB


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę