Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ponad 7 tys. samochodów do obowiązkowego wyrejestrowania w Łomży

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Za ponad trzy tygodnie w Łomży automatycznie zostanie wyrejestrowanych ponad 7 tys. samochodów. To skutek zmiany prawa, która taką możliwość przewiduje w przypadku braku ważnego badania technicznego i braku obowiązkowego ubezpieczenia przez 10 lat.

22 lipca 2023 roku weszły w życie przepisy, które przewidują automatyczne wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu. Dotyczy to samochodów, które od ponad 10 lat nie posiadają ważnych badań technicznych i ważnego ubezpieczenia OC.

„Na podstawie art. 49 § 1 i 2 ustawy  z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2024 r. poz. 572), w związku z art. 17 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości (Dz. U. z 2023 r. poz. 1394)

zawiadamiam, że decyzje o rejestracji pojazdów, wydane przed dniem 14 marca 2005 r. dotyczące pojazdów nieposiadających ważnego okresowego badania technicznego, w stosunku do których ich posiadacze nie dopełnili obowiązku zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, jeżeli pojazd im podlega, przez okres dłuższy niż 10 lat, przypadający bezpośrednio przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości (Dz. U. z 2023 r. poz. 1394), wygasają z mocy prawa z dniem 10 czerwca 2024 r.

Przepisu nie stosuje się do pojazdów zabytkowych i wolnobieżnych”.

Z ogłoszonego w czwartek 16 maja 2024 roku obwieszczenia Prezydenta Łomży wynika, że w naszym mieście takich „martwych dusz samochodowych” jest 7191.

Po automatycznym wyrejestrowaniu 10 czerwca 2024 roku możliwa będzie powtórna rejestracja pojazdu. 

Lista aut przeznaczonych do automatycznego wyrejestrowania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę