Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Porozumienie na kolejną drogę

Główne zdjęcie
Maria Dziekońska, Elżbieta Parzych i Lech Marek Szabłowski

Kolejna droga w regionie ma szansę na remont. We wtorek 27 lutego w Starostwie Powiatowym podpisano trójstronne porozumienie, na mocy którego prawie kilometr zdegradowanej drogi doczeka się remontu.

Związek Powiatowo – Gminny „Łomżyńskie Forum Samorządowe”, Powiat Łomżyński i Gmina Zbójna podpisali porozumienie, na mocy którego 990m drogi powiatowej w rejonie Piasutna Żelaznego, koło Dobrego Lasu, zostanie odremontowane. Dzisiejsze porozumienie otwiera drogę do przygotowania postępowań.

- Jeśli wszystkie formalności uda się sprawnie przeprowadzić, to prace mogłyby się rozpocząć jeszcze w tym roku – mówi wicestarosta Maria Dziekońska i jednocześnie Prezes Związku Powiatowo – Gminnego „Łomżyńskie Forum Samorządowe”.

To druga, po fragmencie drogi Stawiski – Jedwabne, inwestycja Porozumienia. Związek w pewnym sensie pozwolił pozyskać więcej finansowania z Polskiego Ładu, niż mogły samorządy. Ponieważ ustawiony był limit 3 inwestycji na samorząd. Pojawienie się związku na nowo otwierało limit.

W tym przypadku prawie kilometr drogi z Polskiego Ładu otrzymał 1,9 mln zł dofinansowania. Powiat Łomżyński i Gmina Zbójna dokładają jedynie po 50 tys. zł.

Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę