Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Sprawiedliwość po 11. latach

Łomżyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko obywatelowi państw byłego Związku Radzieckiego, który przed 11. laty usiłował przekupić łomżyńskich policjantów. Obcokrajowiec wpadł w ręce wymiaru sprawiedliwości w Sylwestra, gdy przyjechał do Polski pociągiem. Jak wyjaśniają prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Łomży w 1994 roku samochód którym odrózował został zatrzymany przez patrol policyjny w związku ze zdarzającymi się napadami na autobusy z rosyjskojęzycznymi „turystami” przyjeżdżającymi masowo do Polski.

W trakcie kontroli okazało się, że on i jego kolega posługiwali się sfałszowanymi dokumentami samochodu. Za odstąpienie od ukarania policjantom zaproponowali 3 tys dolarów. Policjanci łapówki nie chcieli, a obcokrajowcom postawiono zarzuty usiłowania przekupstwa funkcjonariuszy.
Po wpłaceniu kaucji – wówczas było to 4 mln zł. (starych złotych) - wyjechali z Polski i od tamtej pory - mimo wysłanego za nimi listu gończego nikt ich nie widział. Jeden z nich w Sylwestra został zatrzymany w pociągu wjeżdżającym do Polski i przekazany łomżyńskim prokuratorom. Podobno był bardzo zaskoczony. W Łomży przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Ponownie też wpłacił kaucję i... najprawdopodobniej wyjechał z Polski. Jak podkreślają prokuratorzy sprawa jednak tym razem się skończy definitywnie, bo ostrzony nie musi być na rozprawie, a karę już poniósł.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę