Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Awarie prądu w okolicach Łomży usunięte

W ciągu ostatniej doby prawie 1200 gospodarstw domowych w powiecie łomżyńskim było pozbawionych prądu. W tej chwili większość awarii jest usuniętych. Po 24 godzinach energia elektryczna została podłączona do prawie 200 gospodarstw w Żelechach, Truszkach i Olszynach. Do awarii doszło wczoraj kilka minut po godzinie 13. Zerwała się jedna z lini elektycznych. "Ponad -20 stopni. Przewody, konstrukcje czy izolatory nie wytrzymują tak niskich temperatur i dochodzi do uszkodzeń. Szukamy uszkodzonego elementu, musimy do niego dojść bo o dojechaniu nie ma mowy. Zaspy, niska temperatura i wytrzymałość ludzka wydłuża czas naprawy" -tłumaczy Robert Świderski z Rejonu Energtycznego w Łomży.

W wyniku awarii została wyłączona jedna linia 15 kilovoltów. Bez prądu została część mieszkańców Łomży, a także gmin Piątnica i Wizna. Sytuacja wraca jednak powoli do normy. "Mamy już praktycznie wszystkie stacje włączone. Mamy tylko lokalne wyłączenia z powodu np uszkodzonych bezpieczników". Brak prądu na terenach dotkniętych awarią najbardziej odczuli rolnicy. "Jest problem bo 300 litrów mleka musiałem wylać - nie działa zbiornik chłodzący mleko" -skarży się jeden z nich. "Cały dzień pracy tylko po to, żeby mleko wylać. To 360 zł dziennie czyli miesięczny rachunek za prąd, którego nie ma". Zagrożona była także instalacja grzewcza w Szkole Podstawowej w Żelechach. Ponad dobę nie działał pozbawiony zasilania piec CO.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę