Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńscy stomatolodzy odłożyli strajk okupacyjny w miejscowej siedzibie NFZ

Zaostrzenie form protestu uzależniają od wyników zaplanowanych na jutro rozmów z kierownictwem podlaskiego oddziału Funduszu. W siedzibie łomżyńskiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia spotkało się dzisiaj kilkunastu dentystów. Niektórzy przyszli ze śpiworami i karimatami. Byli przygotowani na rozpoczęcie strajku okupacyjnego. Domagają się m.in. rozpoczęcia negocjacji w sprawie tegorocznych kontraktów na usługi stomatologiczne, a także tego, by Podlaski Oddział NFZ odstąpił od dyskryminujących lekarzy Porozumienia Zielonogórskiego stosowania wskaźnika 3 tys. mieszkańców na jednego lekarza. Spowoduje to ich zdaniem likwidację połowy gabinetów.

Lekarze żądają od Funduszu zapewnienia dzieciom i młodzieży opieki stomatologicznej. Obecnie w Łomży jest jej pozbawionych ponad 7 tys. dziewcząt i chłopców. Zdaniem łomżyńskich stomatologów, podlaski oddział NFZ zastosował także niesprawiedliwe założenia konkursu na usługi stomatologiczne. Na przykład stawka na pacjenta w Białymstoku wynosi 42 złote, w Zambrowie ok. 20 złotych, a w Kolnie zaledwie 16 złotych.

Kierownik delegatury NFZ w Łomży, Jerzy Cwalina spotkał się z przedstawicielami Porozumienia Zielonogórskiego. Spisano protokół ustaleń, który przedstawiciele łomżyńskiego środowiska stomatologów wezmą na spotkanie z kierownictwem podlaskiego oddziału NFZ. Po dzisiejszym spotkaniu dentyści opuścili siedzibę łomzyńskiej delegatury Funduszu, ale akcja protestacyjna trwa nadal. O jej kontynuowaniu lub zawieszeniu dentyści zadecydują jutro po spotkaniu w Białymstoku.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę