Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Rośnie liczba kolizji i wypadków na drogach

Główne zdjęcie
wypadek w Marianowie

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło (ok. godz. 19-stej) w Marianowie na drodze nr.61. Autobus najechał tam na tył samochodu osobowego. To najgroźniejsze z szeregu dzisiejszych zdarzeń na drogach, w okolicach Łomży. Niektórzy kierowcy znów zapomnieli jak trzeba jeździć na śliskiej nawierzchni – mówią ci bardziej doświadczeni i funkcjonariusze drogówki. Potwierdzają to bez wątpienia policyjne statystyki. W ciągu dnia doszło do 12 kolizji. Najgroźniejsza i najbardziej spektakularna miała miejsce w Piątnicy. Jeszcze przed południem, na głównym skrzyżowaniu tej miejscowości zderzyło się jednocześnie 7 samochodów.

Większość z kolizji jakie wydarzyły się dzisiaj było znacznie bardziej kosztownych dla ich uczestników. Kilkudziesięciostopniowy mróz sprawia bowiem, że elementy plastikowe samochodów ulegają łatwiejszemu zniszczeniu.
Wspomniany wypadek w Marianowie, był na szczęście jedynym, w którym w sposób poważny zostali poszkodowali ludzie. Do zdarzenia doszło, kiedy prawdopodobnie samochód osobowy chciał skręcić z głównej drogi na posesję. Jego hamowania nie zauważył kierowca autobusu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na razie jednak nie chcą orzekać o winie.
Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że jedną z najważniejszych czynności, podczas jazdy w takich warunkach jest zachowanie większego niż zwykle odstępu poprzedzającego nas pojazdu.
Foto: wypadek w Marianowie
Foto: wypadek w Marianowie
Foto: wypadek w Marianowie
Foto: wypadek w Marianowie
Foto: wypadek w Marianowie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę