Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Chajewski musi odejść

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że Michał Chajewski Burmistrz Jedwabnego musi odejść z zajmowanego stanowiska. Po 28 miesiącach batalii o zachowanie stanowiska przez burmistrza jest wreszcie decyzja NSA – pisze o tym w dzisiejszym wydaniu Kurier Poranny. - „Miastem i gminą od dziś rządzi jego zastępca Krzysztof Niewiadomski a za kilka dni powinien się w Jedwabnem pojawić „zarządca" wyznaczony przez premiera.” ...a za dwa miesiące będą wybory.

Zmiana władzy w Jedwabnem to konsekwencja prowadzenia przez burmistrza samochodu pod wpływem alkoholu przypomina dziennik - „Wszystko zaczęło się we wrześniu 2003 roku, gdy policyjny patrol zatrzymał na ulicy miasteczka samochód kierowany przez burmistrza. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ok. 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa trafiła do prokuratury a potem do sądu grodzkiego w Łomży. Michał Chajewski został skazany na grzywnę i czasowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po kilku miesiącach wyrok zatwierdził łomżyński Sąd Okręgowy. Już wtedy, zgodnie z prawem, powinno zostać stwierdzone przez samorząd wygaśnięcie mandatu burmistrza.” tak się jednak nie stało, bo za burmistrzem murem stanęli radni z Jedwabnego. Mimo wezwań wojewody odmawiali oni podjęcia uchwały odwołującej wójta, a decyzję wojewody stwierdzającą wygaśnięcie mandatu Michała Chajewskiego do kierowania gminą zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. „Po oddaleniu ich odwołania, sprawa trafiła do NSA, który wczoraj ostatecznie zakończył prawny „maraton" podtrzymując stanowisko wojewody – pisze Kurier Poranny. - „Jak dowiedzieliśmy się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, już od dzisiaj Michał Chajewski nie może pełnić swojej funkcji. Obowiązki burmistrza przejmuje dotychczasowy zastępca, Krzysztof Niewiadomski.”
Teraz „wojewoda podlaski w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych i administracji powinien jak najszybciej wskazać premierowi osobę, która zostanie „pełniącą obowiązki burmistrza". Jednocześnie rusza też kalendarz wyborów nowego gospodarza gminy. Powinno się to dokonać w okresie 60 dni.” Dziennik przypomina, że w wyborach tych może wystartować Michał Chajewski.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę