Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Przymrozek na początek weekendu

Sporo słońca czeka nas w nadchodzący weekend, choć przywitać nas może przygruntowym przymrozkiem. W niedzielę temperatura może osiągnąć 20°C.

W piątek od zachodu nad Polską rozbuduje się klin wyżu z centrum nad Atlantykiem. Na południu kraju zaznaczy się płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie i pod koniec dnia powietrze arktyczne dotrze nad krańce północno-wschodnie. Ciśnienie będzie rosło. 

W naszym regionie zachmurzenie w dzień początkowo duże, przechodzące do umiarkowanego i małego. Temperatura maksymalna w dzień od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i północny. 

W nocy przyjdzie chłód, a temperatura przy gruncie może spaść do -3°C. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne o możliwych nocnych przymrozkach między 1:00, a 6:00 rano. 

W sobotę Polska pozostanie w zasięgu klina wyżu z centrum nad Atlantykiem, w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie rosło, dopiero po południu zacznie nieznacznie spadać. W rejonie Łomży spodziewane jest zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę Polska będzie pod wpływem wyżu z centrami w rejonie Wysp Brytyjskich, na południowym wschodzie i południu zaznaczy się płytka zatoka niżowa. Pozostaniemy w powietrzu polarnym, na południu cieplejszym, a na północy chłodniejszym. Ciśnienie będzie rosnąć. W naszym regionie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. 

W przyszłym tygodniu w środę, temperatura może dochodzić do 30°C.

 

Źróło: IMGW-PIB, windy.com


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę