Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Radni chcą przejrzeć dokumenty MPEC-u

Celowością, prawidłowością i zasadnością wydatków poniesionych przez spółkę miejską MPEC w latach 2020–2023 ma zająć się powołany dziś (24.05) zespół radnych.

Na wniosek radnych z  Obywatelskiego Klubu Samorządowego i Klub Radnych Przyjazna Łomża Komisja Rewizyjna, która obradowała tuż przed sesją o godz. 9, zgodziła się z wnioskiem o przeprowadzeniu kontroli w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o. 

Wnioskodawcy piszą o wątpliwościach co do celowości, prawidłowości i zasadności wydatków poniesionych przez ww. spółkę miejską i dlatego chcą to zbadać. 

Kontrole przeprowadzić ma zespół w składzie: Piotr Serdyński, Zbigniew Prosiński i Marek Dworakowski. 

Z naszych informacji wynika, że Zbigniew Prosiński złożył propozycję, by do zespołu wszedł przedstawiciel każdego klubu radnych. Hanka Gałązka, która jest z Klubu Radnych Mariusza Chrzanowskiego, odmówiła udziału.

Piotr Serdyński pytany o harmonogram prac zespołu przekazuje, że w przyszłym tygodniu radni mają się spotkać, by wysłać do spółki pismo z listą dokumentów do przygotowania przez MPEC. 

Ostatnio wiele wątpliwości pojawiło sie przy okazji opublikowania wydatków poniesionych w białostockiej parafii prawosławnej. Także  4lomza.pl pisało o filiżankach, po których, poza fakturą, spółka nie pokazała żadnego śladu. Prezes MPEC-u na konferencji prasowej mówił o "fantastycznych reklamach", choć zdjęcia jajka wielkanocnego, które udało nam się znaleźć, radni określali mianem "tandetnych". 

Dziś także Komisja Rewizyjna zmieniła swój skład osobowy. W związku z objęciem funkcji Przewodniczącego, już wcześniej rezygnacje złożył Wiesław Grzymała. Rada Miasta skład komisji uzupełniła dziś o radnego Krzysztofa Sychowicza. 

 

Jajko na twardo w filiżance


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę