Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Przez kamerę stracił prawo jazdy i pracę...

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Uruchomiony w ostatnich dniach minionego roku tzw. monitoring uliczny sprawia, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży nie wychodząc z budynku mogą podglądać co dzieje się na ulicach miasta. Póki co w systemie tym działają tylko dwie kamery na Placu Kościuszki i Starym Rynku, ale efekty ich pracy już są... Policjantom udało się wyeliminować z ruchu pirata drogowego. Był nim jeden z łomżyńskich taksówkarzy. Jak podkreśla sierżant Wojciech Fabin z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży za wykroczenia jakich dopuścił się ten kierowca, a które zarejestrowała kamera, stracił prawo jazdy.

Kierowca łomżyńskiej taksówki wyprzedzał pojazd, który zatrzymał się przed zebrą by przepuścić pieszych, poza tym robił to przejeżdżając po podwójnej linii ciągłej... Za te wykroczenia, które zarejestrowałą kamera monitoringu, od policjantów dostał 15 punktów karnych i 800 zł mandatu. A że kierowca już wcześniej zdołał uzbierać kilka punktów stracił od razu prawo jazdy i w efekcie pracę.
Wojciech Fabin podkreśla, że eliminowanie z ruchu drogowego takich piratów to możliwości, które stwarza uruchomiony monitoring. Obraz z tych kamer jest bardzo dobrej jakości, co sprawia, że nie ma problemów ze zidentyfikowaniem sprawców wykroczeń drogowych. Sierżant Fabin dodaje, że z tej jednej kamery widać aż do skrzyżowań Legionów i Wojska Polskiego z ulicą Polową.

System miejskiego monitoringu ma być dalej rozbudowywany. Policjanci wyznaczyli 19 punktów w których takie kamery powinny się pojawić i jak zapowiadają władze miasta w miarę posiadanych środków kamery będą tu instalowane.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę