Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Więcej słońca i mrozu

Do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, obejmujący swoim zasięgiem niemal całą Europę. Będzie dość pogodnie, ale zimno, nocami mróz dwucyfrowy w Polsce – prognozuje IMGW. Od piątku nastąpi przebudowa pola barycznego i kraj znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Zacznie napływać lżejsze powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając zalegające nad Polską powietrze arktyczne.

W poniedziałek sporo przejaśnień w naszym regionie, ale po południu nadciągnie więcej chmur.  Temperatura maksymalna w dzień około 0°C, w nocy spadnie do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się z przewaga zachodnich i północno-zachodnich. 

We wtorek zachmurzenie duże, z przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie opady śniegu. Początkowo mglisto. Temperatura maksymalna w dzień 2°C, w nocy spadek do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, lokalnie północny. 

W środę dość pogodnie, choć szczególnie w północno-wschodniej części kraju możliwe więcej chmur. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie około 1°C, w nocy spadnie do -5°C . Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 

W czwartek pogodnie, choć niewielka warstwa chmur przysłoni słońce w naszym regionie. Temperatura maksymalna w dzień prognozowana jest na poziomie -1°C. W nocy spadnie do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany południowy i południowo-wschodni. 

W piątek pochmurno i ponownie pojawią się w kraju opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień w granicach 2°C, a w nocy około zera stopni Celesjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

W sobotę nadal pochmurno i opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień około 3°C, w nocy -1°C. Wiatr umiarkowany, dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W niedzielę przewaga chmur i opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu, jedynie na wschodzie początkowo śniegu. Przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna 1°C w dzień i 3°C w nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę