Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Wariant inwestorski kolei szybkich prędkości później

Główne zdjęcie
Tory kolejowe w Łomży.

Wybór wariantu inwestorskiego kolei przez Łomżę nastąpi w I kwartale 2023 r. - informuje CPK. Ma to związek z przedłużającymi się pracami Wykonawcy STEŚ-u.

Podczas konsultacji społecznych, które miały miejsce wiosną ubiegłego roku, zakończenia prac nad studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowym dot. budowy linii kolejowej nr 29 na odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko spodziewano się na przełomie sierpnia i września 2022 roku. Później ów termin przesunięto wykonawcy na końcówkę minionego roku. Teraz Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. informuje o zmianie harmonogramu realizacji. Wybór wariantu inwestorskiego nastąpi w I kwartale 2023 r. - czytamy w komunikacie. Powyższa zmiana podyktowana jest przedłużającymi się pracami Wykonawcy w zakresie analizy wielokryterialnej mającej bezpośredni wpływ na wybór wariantu inwestorskiego. 

Studium techniczno-ekonomiczno – środowiskowe dla projektu pt.: „Budowa linii kolejowej nr 29 odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko” na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego realizuje Egis Poland Sp. z o.o. jako partner Konsorcjum w składzie z Egis Rail S.A. oraz JAF-GEOTECHNIKA Sp. z o.o. 

- To kluczowy dokument przedprojektowy. To opracowanie analiz przestrzennych, transportowych, prognoz ruchu, analiz ruchowo-eksploatacyjnych, jak również technicznej wykonalności realizacji inwestycji – wyjaśniała Marta Szelągowska, dyrektor Departamentu Projektowego z Egis Poland po podpisaniu 6. sierpnia 2021 roku umowy  w centrum przesiadkowym w Łomży.

Planowana inwestycja stanowi jeden z elementów wieloletniego programu inwestycyjnego i komunikacyjnego – Centralnego Portu Komunikacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Efektem prac będzie wskazanie jednego wariantu inwestorskiego, dla którego inwestor ma złożyć dokumenty o decyzję środowiskową. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę