Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwsze dzieci w Łomży roku 2020

- Dyżur na naszym oddziale w sylwestra i w Nowy Rok przebiegał w miarę spokojnie, ale pierwsze dzieci w Łomży urodziły się dopiero 2. stycznia 2020 roku – informuje z uśmiechem doktor Beata Cholewicka, doświadczony pediatra neonatolog z oddziału noworodkowego z 30-letnim stażem pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Najpierw urodziła się szczęśliwie dziewczynka, a pięć godzin później chłopczyk. Oboje są zdrowi i w bardzo dobrej formie, podobnie jak ich mamusie.

Pierwszy tegoroczny poród w Łomży miał miejsce w środę, 2. stycznia 2020 roku, o godzinie 4. 05. W wyniku cięcia cesarskiego na świecie pojawiła się dziewczynka. - Jako druga córka naszej pacjentki urodziła się zdrowa, jest dzieckiem w normie i otrzymała 10 punktów w skali Apgar – cieszy się dr Beata Cholewicka. - Ma prawidłową wagę 3 200 gramów i mierzy 55 centymetrów.
Kiedy dr Karolina Targońska skończyła noworoczny dyżur, uwieńczony pierwszym życiowym sukcesem malutkiej łomżynianki, na świat przyszło drugie dziecko po godzinie 9. Chłopczyk jest również zdrowy, waży 3 450 gramów i mierzy 55 centymetrów. Otrzymał na dobry początek egzystencji 10 punktów w skali Apgar. 

Łomżyńscy neonatolodzy spodziewają się w najbliższych godzinach słonecznego od samego rana czwartku, 2. stycznia, jeszcze dwóch porodów w Szpitalu Wojewódzkim imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ciągu roku 2020 można spodziewać się, tak jak w minionych latach, około 1 100 – 1 200 porodów w Łomży. Ordynator oddziału noworodkowego doktor Dariusz Ślesicki jest zwolennikiem porodów drogami naturalnymi, ponieważ w znieczuleniu – jak tłumaczy specjalista - „kobieta nie ma bólów partych, nie współpracuje przy porodzie, proces porodu jest zaburzony, a matka w takiej sytuacji nie jest w stanie pomóc swemu dziecku. Środek znieczulający działa zresztą i na samo dziecko, które może urodzić się zmęczone trudniejszym i przedłużającym się porodem”. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę