Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

„Parafia raduje się ludzką życzliwością krwiodawców”

1 tysiąc 781,45 litrów krwi zebrano podczas 15 lat akcji parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży „Oddaj krew... z Chrystusem”. Ostatnia edycja miała miejsce w niedzielę i dzięki Nadleśnictwu Łomża, każdy krwiodawca otrzymał choinkę na święta.

Niedzielny, wietrzny poranek 11 grudnia 2022 roku w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II przy parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży miała miejsce 78. już edycja akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. To 15-letnia tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia, rozpoczynając niedzielą Gaudete (radujmy się) adwentowe rekolekcje, parafia raduje się ludzką życzliwością krwiodawców. Tym razem w adwentowej edycji zarejestrowano 42. osoby, w tym trzy oddające krew po raz pierwszy. Dzięki szczodrobliwości 40. dawców, którzy pozytywnie przeszli wstępne badania lekarskie, pozyskano 18 litrów krwi.

Dziękujemy każdej i każdemu spośród tej „wspaniałej czterdziestki”.

Tym razem na krwiodawców czekały świeże, pachnące choinki. Każdy uczestnik tej edycji parafialnej zbiórki krwi, w ramach prowadzonej przez Nadleśnictwo Łomża akcji „Choinka za krew”, otrzymywał świąteczne drzewko. Uradowani dawcy, w zimowej śnieżnej scenerii, z uśmiechem odchodzili spod Centrum Katolickiego dźwigając dorodne świerki. 

Tadeusz Babiel, koordynator akcji, dziękuje Nadleśnictwu Łomża, ale i pracownikom, kórzy przez cały czas trwania zbiórki krwi czuwali by każdy krwiodawca mógł odebrać świąteczny, zielony prezent leśników: Katarzynie Sobocińskiej, Małgorzacie Godlewskiej, Szymonowi Kadłubowskiemu i Michałowi Żebrowskiemu. Za piękny gest Nadleśnictwa Łomża  osobiście dziękował J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski.

Na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, w imieniu organizatorów parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”, wszystkim jej uczestnikom i sympatykom oraz wszystkim krwiodawcom i pracownikom publicznej służby krwi składam życzenia dobrego zdrowia i rodzinnej radości, a na nadchodzący Nowy Rok 2023 życzę pokoju i tylko dobrych dni.

Tadeusz Babiel


(redakcja 4lomza.pl)

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę