Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty i pozował do zdjęć

Szarobury, mżysty Stary Rynek, ale w równie szarej z zewnątrz Hali Kultury żywiołowa zabawa na całego. Kolorowo i wesoło na mikołajki było kilkuset dzieciom z przedszkoli i szkół podstawowych z Łomży. W czerwonych czapkach z białym otokiem pociechy paradowały od atrakcji do atrakcji, tańczyły, pisały listy i kleiły łańcuch na choinkę przedszkolną i klasową. Mają zdjęcia na pamiątkę.

Mikołajki we wtorek, 6. grudnia 2022 r., planowano od godziny 8. do 14.30 w Hali Kultury. Dzieci przybywały w zorganizowanych grupach z łomżyńskich placówek oświatowych. Podzielono je na cztery etapy czasowe - po półtorej godziny. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta skorzystali ze świątecznych harców tanecznych z elfami w rytm świątecznych przebojów w stylu jingle bells rock. Na jasnobłękitnym ekranie w sali koncertowej padały gwiazdki śniegu, zaś choinka udekorowana bombkami i świecidełkami przypominała bałwankom dekoracji na scenie o bliskich sercu świętach Bożego Narodzenia. Wyniosła, gęsta i rozłożysta jodła koreańska w darze od Rodziny Czytelników 4lomza.pl dla łomżynianek i łomżaków jeszcze poczeka w Piątnicy na ustawienie na Starym Rynku.

Tańce, harce i czas radości
Gośćmi mikołajkowej zabawy byli sympatyczni, rozmowni, rezolutni i śmiali uczniowie z 3. klasy Szkoły Podstawowej nr 10. Hubert ocenia, że dorośli przygotowali dla nich fajną zabawę z tańcami, chociaż jemu najbardziej podobało się pisanie listu do świętego Mikołaja. Chłopiec wyjawił nam w zaufaniu, że poprosił o konsolę do gry w mecze FIFA oraz korki piłkarskie. Pozowanie na kolistym podeście fotobudki, wokół której krążyło jak księżyc ramię z obiektywem, spodobało się dzieciom, ale Hubert trochę się wstydził tańczyć przed klasową publicznością. Wiktoria poprosiła o perfumy damskie i mgiełki zapachowe pod choinkę, więc może prezenty zdążą na najbliższe święta.

Mikołaj z gęstą białą brodą siedział dostojnie w przepastnym fotelu obok choinki w hallu, dzieci stały sobie grzecznie w kolejce po słodki prezent: batonik, żelki i laska z cukru oraz kubek na herbatę i mleko, bo wśród naszych rozmówców byli także miłośnicy zdrowego białka od krów. Piotr z koleżankami i kolegami, wychowankami Pani Bogusławy Lendo, z kolorowych paseczków kleił kółka na łańcuch. Kto miał chęć i cierpliwość, czekał na malowanie twarzy w świąteczne wzory. Atrakcją wydarzenia były wspólne zdjęcia pamiątkowe z Mikołajem, elfami, śnieżynką oraz prezydentem Miasta Łomża.

Migawki wideo Pan Operator fotobudki 360 stopni od ręki wysyłał wychowawcom, żeby rozesłali do rodziców uszczęśliwionych w te mikołajki dzieci. Umowa na organizację Mikołajek Miejskich została zawarta z Karolem Szleszyńskim z firmy K.J. Animator w Łomży na kwotę 17 tysięcy 600 zł brutto, za co zorganizowano atrakcje i przygotowano małe upominki dla wszystkich uczestników.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Mikołajki na Starym Rynku

Mikołajki dla przedszkolaków na Starym Rynku

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę