Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pięknieje centrum Łomży

Tak dużego zakresu robót modernizacyjnych i restauracyjnych łomżyńska starówka jeszcze nie przeżywała. A wszystko to jest możliwe miedzy innymi dzięki środkom unijnym. Z odnowionych mieszkań cieszą się już mieszkańcy domów przy ul. Krótkiej 4 i 6 oraz Długiej 20. Przy Dwornej na pomieszczenia użytkowe adaptowane są także strychy i poddasza. Wszystkie jednak przede wszystkim zostały docieplone. Prace remontowe prowadzone były kompleksowo – od uporządkowania piwnic, aż po remonty dachów.


Prace trwały od sierpnia w ramach pierwszego etapu programu rewitalizacji centrum miasta. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, realizowany będzie podobny program, m.in. dla budynków przy Dwornej 23 i Sienkiewicza 8. Po wymianie nawierzchni na ul. Sienkiewicza, przyszła pora na remont przylegającego do niej Placu Papieża Jana Pawła II. Uporządkowany zostanie drzewostan, a alejki na skwerze otrzymają nową nawierzchnię z kostki granitowej. Tu roboty mają zakończyć się najpóźniej za pięć miesięcy – poinformowano nas w Biurze Prasowym Prezydenta Łomży. Projekt rewitalizacji śródmieścia Łomży oszacowano wstępnie na ponad 6 milionów 700 tysięcy złotych. Pieniądze na rewitalizację w 75 procentach to dotacja Unii Europejskiej, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Kasa miejska dokłada zaledwie 15% wartości całego przedsięwzięcia, a budżet państwa jeszcze mniej, bo zaledwie - 10%. Wiele wskazuje na to, że wiosną całe centrum Łomży lśnić będzie świeżością i elegancją, bowiem wszystkie roboty prowadzone są w zgodzie nie tylko z założeniami architektonicznymi, ale również pod okiem artystów – plastyków.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę