Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Smartfony gamingowe - jak wybrać?

Na rynku sprzętów elektronicznych wyróżniamy całkiem sporo artykułów przeznaczonych dla graczy. Co rusz można natknąć się na przenośne konsole do gier takie jak Nintendo Switch czy niegdysiejsze PlayStation Portable. Gracze zatem bardzo cenią sobie możliwość cieszenia się ulubioną grą również poza domem. Rynek samych gier jest obecnie tak potężny i rozwijający się, że przenośne konsole coraz częściej wypierane są przez nasze smartfony. Nie każdy z nich jednak będzie dobrym sprzętem gamingowym. Czym zatem charakteryzują się telefony gamingowe oraz jak dobrać odpowiedni?

Ewolucja sprzętu elektronicznego 

Granie w gry na telefonach komórkowych obecne jest w naszym życiu od dawien dawna. Już na pierwszych, najprostszych dostępnych w Polsce modelach telefonów komórkowych, można było natknąć się na takie dwuwymiarowe gry jak np. popularny na całym świecie Snake czy Tetris. Z biegiem lat technologia jednak poszła znacznie do przodu, a obecne smartfony, które na co dzień służą nam do przeglądania internetu czy pisania na komunikatorach, niejednokrotnie mają nawet kilkaset razy większą moc obliczeniową niż niegdysiejsze komputery osobiste.

Jedne z pierwszych komputerów wypuszczonych do dystrybucji wyposażone były zaledwie w 64mb pamięci RAM, podczas gdy najnowsze smartfony posiadają jej nawet 12GB! Na tym przykładzie jesteśmy w stanie zobaczyć, jak duży jest postęp. Samego postępu jednak dokonały również gry mobilne, które wymagają od naszych sprzętów coraz to nowszych procesorów, oraz więcej pamięci. Dlatego też nie każdy smartfon nada się jako idealny sprzęt gamingowy. Co zatem powinien posiadać taki telefon? 

Maszyna do gier w kieszeni twoich spodni

Gry mobilne nie zawsze są wymagające. Często zatem można spotkać się z prostymi tytułami, z którymi poradzi sobie większość sprzętów dostępnych na rynku. Jednakże jeśli jesteśmy fanami podręcznych konsol do gier - najprawdopodobniej interesują nas bardziej wymagające produkcje. Aby jednak móc cieszyć się ich pełnym potencjałem, będziemy potrzebowali sprzętu, który posiada odpowiednie parametry, co przełoży się na płynne działanie każdej gry. 

Samych telefonów przeznaczonych do gamingu możemy spotkać całkiem sporo, jednak modelem, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych smartfonowych konsol do gier - jest niewątpliwie Asus Rog. Smartfon ten to potężna maszyna, która zapewni nam idealne działanie nie tylko najnowszych gier mobilnych, ale również wszelkiego rodzaju dedykowanych dla smartfonów programów. Czym jednak wyróżnia się wyżej wspomniany Asus?

Asus Rog Phone to smartfon o mocnej specyfikacji. 8 rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 oraz układ graficzny Qualcomm Adreno 730 to jedne z najmocniejszych podzespołów, jakie montowane są obecnie w telefonach komórkowych. Wydajna bateria 6000mAh wspomagana 12GB pamięci RAM to istna torpeda, która pozwoli cieszyć się długimi godzinami poświęconymi na grę, bez konieczności ładowania telefonu. Warto dodać, że Asus ROG występuje również w wariancie 16GB RAM, a wersja pro posiada aż 18 GB. 

Jak dobrać telefon gamingowy?

Jak zatem dobrać idealny telefon gamingowy? Przede wszystkim mocne podzespoły oraz solidna bateria. Te dwie rzeczy trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy posiadać sprzęt gamingowy na miarę nowoczesnych konsol przenośnych. Technologia idzie do przodu, a telefony komórkowe powoli pełnią funkcję większości sprzętów elektronicznych. Obecnie smartfon służyć może jako konsolę do gier, przenośny komputer, czytnik ebooków czy choćby odtwarzacz wideo. Należy poczekać zatem, aż na rynku pojawią się telefony, które zaoferują nam sprzątanie oraz gotowanie. Na to jednak będziemy musieli jeszcze poczekać.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę