Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Podatki od nieruchomości bez zmian

Radni odrzucili propozycję podwyżek podatków od nieruchomości zaproponowaną przez prezydenta miasta. Odrzucono także inne pomysły na podwyżki tych podatków w przyszłym roku.

Rada Miasta odrzuciła zaproponowane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego podwyżki podatków od nieruchomości. Zanim doszło do głosowania, prezydent widząc małe szanse na przyjęcie prawie 12% podwyżki, zgłosił autoporawkę z 9% wzrostem podatków. Miał to być kompromis z propozycją Obywatelskiego Klubu Samorządowego, który zaproponował 6% podwyżkę.

Podczas burzliwej dyskusji radni ponosili zasadność wielu wydatków. Radny Prosiński zwrócił uwagę na fakt, że nieruchomości przybywa i niezależnie od podwyżki dochody z tego tytułu wzrastają. Ostatecznie zarówno propozycje prezydenta jak i Samorządowego Klubu Obywatelskiego upadły i podatki od nieruchomości pozostają na poziomie z 2022 roku. 

Skarbnik miasta przypomniała, że w projekcie budżetu te pieniądze z podwyżki już się znalazły. Odrzucenie jej oznacza, że należy o prawie 3 mln zł obniżyć wydatki w przyszłym roku. Tyle bowiem zaplanowano wzrost dochodu budżetu w 2023 roku z tego powodu.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę