Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Volva dojeżdżają

Cztery nowe autobusy marki Volvo 7700 dojeżdżają do Łomży. To najnowszy nabytek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Miejski przewoźnik umowę na dostawę 6 takich autobusów podpisał z szwedzkim koncernem jeszcze w maju. W październiku do miasta przyjechały dwa z nich, teraz dojeżdżają 4 pozostałe. W sumie ich zakup kosztował niemal 5,4 mln zł.

Łomża autobusy Volvo kupuje już od 2000 roku. Na początku roku w taborze MPK było ich 9. teraz ich liczba wzrasta już do 15. Sześć tegorocznych autobusów Volvo 7700 miasto kupiło przede wszystkim za „nie swoje” pieniądze. Trzy czwarte kwoty niezbędnej na zakup autobusów wykłada Unia Europejska. Łomżyński samorząd zdobył pieniądze z unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Każdy z autobusów Volvo może pomieścić jednorazowo nawet ponad stu pasażerów. Nowe autobusy są ładne, wygodne i bezpieczne. Pojazdy posiadają na wyposażeniu pełny monitoring (4 kamery), są niskopodłogowe czyli przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dodajmy, że MPK w Łomży chce kupić jeszcze 31 takich autobusów. Koszt przedsięwzięcia rozłożonego na kilka najbliższych lat to bagatela 25 mln zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę