Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ruchoma szopka w Łomży

Figurka papieża Benedykta XVI zastąpiła postać Jana Pawła II w tegorocznej szopce bożonarodzeniowej w kościele Ojców Kapucynów w Łomży. To jedna z najstarszych szopek w regionie - ma 50 lat. Zgodnie z zasadą przestrzeganą przez kapucynów, szopkę można oglądać dopiero od pasterki, ojcowie nigdy nie pozwalają na otwieranie jej wcześniej. Cała szopka jest ruchoma. Od kilku lat sukcesywnie uzupełniany i odnawiany jest jej wystrój, ale mechanizm ruchomy sterowany elektrycznie pozostaje ten sam.


Tło szopki stanowią m.in. Betlejem, krajobraz Asyżu, Watykan, ale też pejzaże Kurpiowszczyzny, sama Łomża. Łomżyńską szopkę co roku odwiedza kilkanaście tysięcy osób. Można ją oglądać do 2 lutego. W dni powszednie czynna jest od 9:00 do 17:00, a w niedziele i święta kościelne - po każdej mszy świętej.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę