Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kandydaci rekomendowani przez PIS na wojewodę podlaskiego okazali się ...za słabi.

Żaden z podlaskich kandydatów rekomendowanych przez Prawo i Sprawiedliwość na wojewodę nie uzyskał akceptacji specjalnie powołanej komisji przy MSWiA. To były słabe kandydatury - uznała komisja złożona ze specjalistów od administracji publicznej i zażądała przedstawienia innych osób. Przypomnijmy na przesłuchania do Warszawy pojechali: Jan Dobrzyński, Bohdan Paszkowski i Dariusz Piontkowski. Wicepremier szef MSWiA Ludwik Dorn przyjął nowy sposób powoływania wojewodów. Kandydaci zgłaszani przez lokalnych liderów Prawa i Sprawiedliwości na początku są oceniani przez zespół ekspertów.

Grono ekspertów ustaliło wymagania stawiane ubiegającym się o urząd wojewody. Kandydaci mieli oprócz tradycyjnego życiorysu i listu motywacyjnego dostarczyć m.in. rekomendacje dwóch osób publicznych, zaświadczenia o niekaralności, certyfikat znajomości co najmniej jednego języka obcego, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pełnienia funkcji wojewody. Przechodzić powinni także badania psychologiczne. Ważna jest także opinia komisji dyscypliny finansów publicznych. Dziś konkurowali ze sobą będą Jan Dobrzyński - kierujący klubem radnych PiS w białostockiej radzie miejskiej, Dariusz Piontkowski - aktywny radnego tego klubu - nauczyciel historii oraz Bohdan Paszkowski - sekretarz miasta Białegostoku.

Magdalena Brennek z Transparency International Polska przyznała, że kandydaci spełniali wymogi formalne, ale zabrakło im doświadczenia i wizji swojej pracy jako wojewody. Zdaniem szefowej Transparentcy International osoby te nie przyśpieszyłyby rozwoju zapóźnionego Podlasia. Krzysztof Putra - lider podlaskiego PiS nie chciał komentować opinii komisji. Tłumaczył, że jeszcze nie zdążył jej poznać. Jutro będzie zastanawiał się nad dalszymi rozwiązaniami. Negatywna ocena komisji nie przekreśla jednak nominacji. W województwie lubelskim także komisja odrzuciła obu przedstawionych kandydatów, a minister Dorn wybrał na wojewodę tego słabszego - poinformowała Brennek.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę