Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Potrzebni darczyńcy i sponsorzy dla Ukrainki z dziećmi

Główne zdjęcie
Koszyk wielkanocny Ukrainki w Łomży (zdjęcie ilustracyjne)

- Wydaje się, że jest tyle instytucji i organizacji w Łomży i powiecie łomżyńskim, jeszcze niedawno zajmujących się pomocą uciekinierom przed wojną w Ukrainie, lecz jak przyjdzie konkretnie co do czego, to nikt nie może, albo nie chce pomóc – żali się Czytelnik 4lomza.pl, który jako wolontariusz zapewnił dach nad głową z mini wyżywieniem Irinie z Chersonia, która przez Krym, Rosję, Łotwę i Litwę z Warszawy trafiła w piątek do Łomży. Wyjechali, jak stali, dlatego potrzebują ubrań i butów.

Wyprawa Iriny z dwójką dzieci zaczęła się 19. sierpnia 2022. Z przesiadkami pojechali autobusami, gdzie trasy były przejezdne, nawet przez Moskwę, aby dotrzeć do znajomych w Warszawie. Dzięki pośrednictwu Domu Ukraińskiego, Irina znalazła kwaterę dla siebie i dzieci w Łomży. Na razie jest ciepło, więc można ubierać się w letnie bluzki i koszulki oraz chodzić w klapkach i sandałach, ale pogoda w miarę upływu tygodnia  może się zmieniać, i to nie tylko z powodu powoli zbliżającej się jesieni.

Czytelnik 4lomza.pl opowiada, że odwiedził z Ukrainką i jej dziećmi następujące instytucje i organizacje o charakterze pomocowym mieście i powiecie: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży, Centrum Zarządzania Kryzysowego w UM, PCPR w Starostwie, Gminę Łomża, Caritas, PCK – zamknięte, Fundację Ocalenie. Zamknęły działalność łomżyńskie punkty zbiórki odzieży dla przyjeżdżających uciekinierów z napadniętej zbrojnie przez Rosję Ukrainy, a rzeczy podarowane do punktów przekazano noclegowni i Caritas.

- Dach nad głową i chleb możemy zapewnić Pani Irinie i jej dzieciom, jednak na zakupienie odzieży i butów dla trzech osób mnie z rodziną nie stać – martwi się Czytelnik Wolontariusz. Dlatego apeluje do Czytelników 4lomza.pl: jeśli są wśród Państwa tacy, którzy z dobrego serca i chęci udzielenia pomocy mogą angażować się w społeczną zbiórkę ad hoc albo zechcą zostać fundatorami, prosimy o maila na:  biuro@4lomza.pl lub o telefon: 696 145 146.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę