Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Upały do końca sierpnia

Końcówka sierpnia zapowiada się upalnie, chociaż z burzami. Fala upałów szczególnie dokuczliwa ma być we wschodniej części kraju, a wysokim temperaturom towarzyszyć ma podwyższona wilgotność powietrza, co wzmagać będzie uciążliwości pogody.

Ziemia Łomżyńska przez znaczną część tygodnia znajdzie się na granicy lub w jej okolicy, gdzie chłodniejsze powietrze  zachodu spotykać się będzie z upalnym ze wschodu. W dobrapogoda24 czytamy, że wysokim temperaturom towarzyszyć będzie podwyższona wilgotność powietrza, a przez to mimo, że upał nie będzie ekstremalny, to temperatura odczuwalna będzie wyższa od wskazań termometrów. Bycie w rejonie spotkania dwóch mas powietrza czyli chłodniejszego powietrza polarnomorskiego na zachodzie i cieplejszego znad Rosji, Morza Czarnego i Ukrainy, wiąże się z ewentualnymi burzami. Te do połowy tygodnia mogą zdarzać się w naszym rejonie codziennie. W drugiej połowie tygodnia cieplejsze powietrze przemieści się dalej na zachód i zmniejszy się ryzyko ewentualnych burz. Także noce zapowiadają się upalne, ponieważ w rejonie Łomży temperatura oscylować będzie wokół 20°C. W IMGW-PIB prognozuje ostrzeżenia meteorologiczne drugiego o upale do końca tygodnia. Na środę i czwartek pierwszego stopnia mogą pojawić się ostrzeżenia dla Łomży i powiatu łomżyńskiego o burzach. 

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się ciepła (18°C) i bez deszczu. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, szczególnie po południu wzrastające do dużego. Możliwe niewielkie opady deszczu i burze. Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie 29°C. W środę nad Łomżę nadciągnie front, w którym chłodniejsze powietrze przesunie cieplejsze bardziej na wschód. Możliwy deszcz i burze, w czasie burz opady lokalnie intensywne. Temperatura w ciągu dnia osiągnie 28°C. W czwartek pogoda podobna. Możliwy deszcz i burze, ale cieplej. Temperatura w ciągu dnia przekroczy 30°C. 

Od piątku do niedzieli zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura w dzień w naszym regionie przekroczy 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany z różnych kierunków, z przewagą południowego wschodniego. 

Wysokie temperatury, a nawet upały utrzymają się do końca miesiąca. Już ze szczątkowego zestawienia IMGW wynika, że tegoroczny sierpień może być ekstremalnie ciepły.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę