Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zawalił się strop obory

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Przez całą noc strażacy usuwali skutki zawalenia się stropu obory pod Szumowem. W oborze było ponad 70 krów i kilka sztuk padło.

We wsi Pęchratka Polska w gminie Szumowo w piątkowy wieczór zawalił się strop obory. Strażacy zgłoszenie otrzymali o godzinie 20:27. W akcji, która zakończyła się o 3:15, wzięło udział 11 zastępów straży pożarnej w tym z Łomży. Stanowisko Kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP informuje, że w działaniach uczestniczyło 48 strażaków.

W oborze 120m2 (45mx12mx7m), w której było 73 sztuki bydła, na stojące krowy zawalił się strop. Strażacy z zawalonej obory wyciągnęli 4 martwe zwierzęta i dwa w bardzo ciężkim stanie. Reszta krów albo sama wyszła, albo wyprowadzili je strażacy. Ratownicy wzmocnili także konstrukcję ścian i stropu.

Wg niepotwierdzonych i nieoficjalnych informacji przyczyną mogło być zbytnie obciążenie stropu ziarnem z tegorocznych zbiorów.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę