Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

O czym myśli pijany kierowca siadając za kierownicę?

Dwa dni i 5 pijanych kierowców w rękach policji. Rekordzista miał ponad 2,7 promila alkoholu we krwi. Alkohol ogranicza nie tylko zdolności ruchowe, ale przede wszystkim zdolność oceny sytuacji i ryzyka – przypominają policjanci i zatrzymują prawa jazdy.

Rekordzistę zatrzymali po godzinie 18 w Łomży policjanci z białostockiego oddziału prewencji. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, raz hamując raz przyspieszając bez wątpienia stwarzając zagrożenie na drodze. Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec województwa łódzkiego miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking strzeżony.

Po godzinie 3 nad ranem w Piątnicy policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy, który miał blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie. Mundurowych o  jadącym volkswagenem od strony Jedwabnego, którego styl jazdy może świadczyć o tym, że kierowca jest pijany poinformował inny uczestnik ruchu. Tu także kierowca trafił do policyjnego aresztu, a samochód trafił na parking strzeżony.

W ostatnią środę policjanci zatrzymali kolejnych trzech pijanych prowadzących samochody. Jeden z nich, na wysokości Elżbiecina, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uszkodził lusterko w mijanym aucie. Pojechał dalej, ale zatrzymali go policjanci. Badanie alkomatem wykazało u 35-letniego mieszkańca Bydgoszczy ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Inny wpadł w oko policjantom sposobem włączania się do ruchu w Piątnicy. Młody kierowca próbował włączyć się do ruchu wyjeżdżając z ulicy Szkolnej, ale gdy  tylko zobaczył, że obserwują go policjanci gwałtownie przyspieszył. 19-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nastolatek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Na Szmaragdowej wpadł 58-latek, który jechał motorowerem całą szerokością drogi. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Wszystkich pijanych kierowców czeka odpowiedzialność przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Przypominają, że siadanie za kierownicę po alkoholu może kosztować życie, kierującego lub innego uczestnika ruchu. Reagujmy!!! 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę