Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Woda z kranów płynie jak brązowy żur

- We wtorek i środę z kranów poleciała woda jak brązowy żur - opowiada Czytelniczka z Piątnicy, która twierdzi, że z podobnym problemem bezużytecznej, bardzo brudnej wody borykał się w tym czasie kolega z Drozdowa. - Bałabym się umyć nogi w takiej wodzie. Bałabym się podlać kwiaty.

Czytelniczka zauważyła brudną, brązową jak mocna herbata wodę we wtorek. Po pewnym czasie wygląd cieczy poprawił się, ale w środę woda znowu była brązowa. Po jej wypuszczeniu z wanny na dnie pozostawał brudny osad, może z żelaza, może z piachu lub nieczystości - snuje hipotezy Czytelniczka, która interweniowała w MPWiK. Pracownik MPWiK obiecał, że ekipa skontroluje stan rur wodociągu i poradził, żeby nie używała pralki, bo osady, zawiesiny czy "to, co w wodzie pływało" mogą zniszczyć mechanizm urządzenia. Jako ewentualną przyczynę "żuru w kranach" wskazał zwiększony pobór wody do podlewania ogródków. Czytelniczka w to powątpiewa.
- To durne tłumaczenie, ponieważ podobny wygląd brudnej wody z kranów jak żur mieliśmy bodajże w połowie sierpnia 2021 roku, kiedy nie było upałów - polemizuje z przedstawicielem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Wówczas też zgłaszała sprawę MPWiK.

Kobieta ponadto domyśla się, że w Drozdowie była - jak to określa piątniczanka - "awaria, kiedy woda lała się na wszystkie strony ulicami". Jej zdaniem, w Drozdowie robotnicy nie wyczyścili wtedy porządnie rur, czego skutek odczuli ludzie w Piątnicy. Czytelniczka twierdzi, że rozumie, że "awarie się zdarzają", ale oburza ją, że woda jest tak fatalnej jakości. Zwraca uwagę, że za lecący z kran żur również płaci rachunki. Takiej wody nie powinno pompować się do sieci bez uprzedzenia. 

O sprawie wody jak żur wie od środy wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski, który delegował do kontaktów z MPWiK-em pracownika, mającego dopilnować przyjazdu ekipy i ustalenia przyczyn. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

230804070022.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę