Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Śledztwo w sprawie śmierci pacjenta

Lekarka z Łomży, po której operacji w końcu listopada zmarł pacjent, była trzeźwa. Taki jest wynik badania jej krwi na zawartość alkoholu. Natomiast tuż po zdarzeniu badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. 70-letni mieszkaniec podłomżyńskich Konarzyc zmarł w nocy z 29 na 30 listopada tego roku tuż po wybudzeniu z narkozy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Dr Wanda P. operowała go, by ustalić przyczynę uciążliwego bólu w klatce piersiowej. Inna diagnoza nie była możliwa, ze względu na awarię tomografu. Po operacji pacjent został przewieziony z bloku do sali pooperacyjnej i tuż po wybudzeniu nastąpił jego zgon. Członkowie rodziny mężczyzny, którzy wkrótce potem przyjechali do szpitala wyczuli woń alkoholu z ust lekarki. Funkcjonariusze policji ustalili przy pomocy alkomatu, że Wanda P. ma w wydychanym powietrzu 0,48 miligrama alkoholu. Prokuratura nie zgodziła się na pobranie jej krwi do badań. Nastąpiło to dopiero po około 12 godzinach, gdy śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Łomży.


Jak poinformował dziś prokurator prokuratury okręgowej Janusz Sobieski, z uzyskanych właśnie wyników tego badania jednoznacznie wynika, że lekarka była trzeźwa. Ze względu jednak na to, że w międzyczasie otrzymała kroplówkę, a od momentu zdarzenia do chwili pobrania krwi upłynęło sporo czasu, śledztwo będzie kontynuowane, zgodnie z założonym kierunkiem. Wanda P. pozostaje pod zarzutem narażenia pacjenta na utratę życia. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę