Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni z Grajewa po raz kolejny zwolnili właścicieli psów z płacenia podatku.

Nie jest to jednak specjalny akt łaski. O tej decyzji zadecydowały kalkulacje. Jak obliczono z tytułu podatków od czworonogów rocznie do kasy miasta mogło wpłynąć niespełna 10 tysięcy złotych. W związku z tym, że wcześniej podatki płacili tylko nieliczni, należałoby wszczynać windykację należności. Jej koszty natomiast skalkulowano na poziomie 7,5 tysiąca złotych rocznie. Jak nie trudno obliczyć dochód wyniósłby niespełna 2 tysiące złotych. Nie jest to kwota istotna dla budżetu miasta, dlatego zrezygnowano z niej. Wprowadzono natomiast chipowania psów. Dopiero po zakończeniu tej akcji ustalone zostaną zasady opodatkowania właścicieli. Na chipowanie psów Grajewo przeznaczyło w tym roku 10 tysięcy złotych.

Tak więc najdroższe w regionie psy nadal mieszkają pod łomżyńskimi dachami. To prawdopodobnie także największe podatki w kraju. Za psy mieszkające w budynkach wielorodzinnych właściciele płacą 50 złotych, a w domkach jednorodzinnych - 40 złotych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę