Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Noworoczny Dar Serca

W niedzielę 18 grudnia 2005 roku w Łomży, Ciechanowcu, Czyżewie, Grajewie, Jedwabnem, Kolnie, Kupiskach, Małym Płocku, Miastkowie, Nowogrodzie, Piątnicy, Puchałach, Stawiskach, Śniadowie, Szczuczynie, Wiźnie, Wygodzie, Wysokiem Mazowieckim i Zambrowie już po raz siódmy wyjdą na ulice gimnazjaliści. Wezmą udział jako kwestarze w akcji „ Noworoczny Dar Serca”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Akcję zainicjowali uczniowie publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży 2 stycznia 2000r.
Inspiracją do działania stały się przytoczone na lekcji religii słowa Jezusa z Nazaretu: „ Wszystko coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, mnieście uczynili...”

Rozmowy na temat dobroczynności, pomagania ludziom w potrzebie a szczególnie swoim kolegom i koleżankom uświadomiła młodzieży wielkość i powagę takich działań. Postanowili zrobić coś własnego, dla swojego środowiska. Zawiązał się Komitet Organizacyjny i przygotowania potoczyły się sprawnie.
Honorowy patronat nad akcją objął Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek.

Do udziału w pierwszej edycji „Noworocznego Daru Serca” zaprosili wszystkie gimnazja z Łomży. Po pierwszej udanej kweście nikt nie miał wątpliwości, że akcję trzeba kontynuować w następnych latach.

Co roku organizatorzy zapraszają coraz większą liczbę placówek. W tym roku przyłączyły się gimnazja z Kolna, Nowogrodu, Szczuczyna i Wysokiego Mazowieckiego – razem to już 22 gimnazja. Jest nas dużo więcej, a dotychczasowi przyjaciele akcji w dalszym ciągu nas nie zawodzą. Powiększyliśmy również grono osób objętych pomocą.

Dotychczas zebraliśmy i przekazaliśmy w całości potrzebującym kwotę ponad 154 tysięcy złotych.

Sztab akcji mieści się w Gimnazjum nr 8 w Łomży i tu w ciągu całego dnia spływają puszki z zebranymi złotówkami, a wieczorem już tradycyjnie odbędzie się wielkie liczenie.

Hasło akcji brzmi „Nie przechodź obojętnie” dotychczasowe potwierdziły wrażliwość wielu ludzi. Wierzymy, że i tym razem w niedzielę będzie tak samo.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę