Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Popada dopiero za tydzień

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Nadciągający niż Katharina przyniesie opady deszczu i śniegu, ale nie u nas. W rejonie Łomży może trochę pokropić i popadać śnieg, ale nie będą to obfite opady. Te pojawią się w regionie dopiero w poniedziałek.

Od ponad miesiąca praktycznie nie padało. Coraz częściej słychać także o suszy rolniczej. Wilgotność gleby w rejonie Łomży do 10 cm. wg. map pogodowych IMGW waha się na poziomie 20-40%. To zdaniem specjalistów za mało do prawidłowego rozwoju roślin. W rejonie Łomży występuje też wysokie i bardzo wysokie zagrożenie pożarowe. 

W czwartek z południa nadciągnie układ wilgotnego i niskiego ciśnienia o nazwie Katharina, który przyniesie opady deszczu i śniegu. Towarzyszyć ma temu silny wiatr. To wszystko pojawi się głównie w południowej połowie kraju. Tam też pojawią się śnieżyce. W rejonie Łomży takich zjawisk pogodowych raczej nie ma co się spodziewać. Co prawda IMGW na piątek i sobotę rano prognozuje oblodzenia, ale raczej obfitych opadów nie należy się spodziewać. 

Te napłyną z północnego zachodu nad Łomżę dopiero w poniedziałek. Wtedy napłynie duży układ niżowy, który przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Przyszły tydzień zapowiada się wilgotny, a kulminacja opadów może nadejść pod koniec tygodnia. 

Będzie chłodniej
W czwartek w najcieplejszym momencie dnia będzie około 5-6°C. W nocy temperatura spadnie lekko poniżej zera stopni, by w piątek wynieść się do 4°C. W weekend noce będą poniżej zera stopni, a dnie w granicach 3-4 °C. Po weekendzie temperatury w ciągu dnia w rejonie Łomży około 4-5°C.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę