Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Za szybko w Marianowie

78-latek pędził przez Marianowo z prędkością 125 km/h. Dostał 2,5 tys. mandatu i na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy.

W niedzielę o godz. 9. rano łomżyńska drogówka zatrzymała pędzącego 78-latka, mieszkańca powiatu otwockiego, który na DK61 o 75 km/h przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość. Na obszarze zabudowanym, czyli z ograniczeniem prędkości do 50 km/h, kierowca bmw jechał z prędkością 125 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i otrzymał 10 punktów karnych. 

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki między innymi: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.
Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę