Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Nadchodzi zamiana pogody

Po długim okresie suchej i ciepłej aury, w weekend zacznie się stopniowe ochłodzenie. Pojawią się też silniejsze porywy wiatru, zwłaszcza na wschodzie kraju w sobotę. Rozpogodzenia będą przeplatane chmurami, z których spadnie długo wyczekiwany deszcz.

W sobotę z północy na południe kraju przemieszczać się będzie zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Początkowo odczujemy spadek ciśnienia, a pod wieczór jego wzrost.W pierwszej połowie dnia spodziewane jest zachmurzenie duże, później z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna  do 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach lokalnie do 70 km/h, północno-zachodni. Noc chłodna ze spadkiem temperatury poniżej ) stopni. 

W niedzielę nad Polską rozbuduje się wyż, który zacznie słabnąc po południu. Północ kraju dostanie się pod wpływ zatoki niżu znad Skandynawii i związanym z nim frontem ciepłym. Z północnego zachodu będzie napływać powietrze polarne morskie, a na wschodzie chłodniejsze. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna w dzień do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. 

Od wtorku wyraźne ochłodzenie. Wszystko za sprawą frontów atmosferycznych, które będą przemieszczały się z północy na południe naszego kraju, niosąc za sobą chłodne masy powietrza. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę