Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Koniec zimy słoneczny

Główne zdjęcie
Pożar suchych traw z minionej niedzieli na Fortach w Piątnicy. W tle Łomża i rozlewiska Narwi.

Weekend słoneczny choć dość chłodny, nocami mroźny. Temperatura do 8°C . Ciśnienie będzie wysokie, w całym kraju powyżej 1040 hPa. W poniedziałek pierwszy dzień wiosny.

W sobotę Polska będzie pod wpływem układu wyżowego z centrami w rejonie granicy Rosji z Białorusią i w rejonie Danii. Przejściowo na północnym zachodzie kraju, pomiędzy wyżami, zaznaczy się płytka zatoka niżowa z rozmywającym się frontem okluzji. Nad północno-zachodnią część kraju będzie napływać powietrze polarne morskie, nad pozostały obszar polarne kontynentalne. Przewiduje się niewielkie zmiany ciśnienia. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami bezchmurnie. Temperatura maksymalna do 7°C w dzień, a w nocy do -5. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. 

W niedzielę Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad południowym Bałtykiem. Z południowego wschodu napływać będzie kontynentalne powietrze. Generalnie czeka nas bezchmurne niebo.  Temperatura maksymalna w dzień osiągnie do 8°C, a w nocy -4. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Ciśnienie bez większych zmian. 

Słoneczna i lekko przewiewna pogoda wysusza trawy i zarośla. Wiele osób wykorzystuje to do wypalania traw. Strażacy kilka razy dziennie wyjeżdżają do płonących łąk i nieużytków, często w te same miejsca. Policja przypomina, żę to działanie jest nielegalne. Poza ryzykiem pożaru dużych rozmiarów, może skończyć się grzywną, a w skrajnym przypadku karą do 12 lat więzienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę